Спілка письменників України вимагає люстрації у сфері культури

Національна спілка письменників України звернулася до президента України Петра Порошенка із відкритим листом.  У листі, опублікованому на сайті «Рідне слово», письменники вимагають люстрації у сфері культури.

Зокрема, письменники висловили тривогу із приводу того, що за рік правління країною нинішня влада майже нічого не зробила для усунення з гуманітарної сфери керівництва старої команди Віктора Януковича.

«На своїх посадах досі працюють ректори вищих навчальних закладів, директори департаментів і управлінь від Києва до районних центрів, чиновники Держкомтелерадіо, які відповідають за книговидання та інші ділянки культури, директори театрів, у повному складі зберігся Шевченківський комітет. Більшість музеїв досі зберігають радянські експозиції, усього 4,8% українських пісень звучить в ефірі на українському радіо і телебаченні, в Україні і досі виходять в ефір «Русское радио», «Шансон», «Ностальгия» та інші, які виховують у слухачів ностальгію за Радянським Союзом і прив’язують Україну до російського світу», - йдеться у листі.

Також письменники звертаються увагу на те, що в Україні, попри війну, досі виходити російські газети «Правда», «Комсомольская правда», «Московский комсомолец», «Труд», «Известия» тощо.

«Навіть в умовах війни Російська Федерація змогла нав’язати Україні шкідливу для нашого суспільства формулу «Єдина країна-Единая страна», яка захищає російський світ і ослаблює формування культурної нації. Відсутність контролю за дотриманням Конституції України, де записано, що Конституція має пряму дію, призводить до того, що стаття 10 Основного Закону України нечинна, а діє принизливий українофобський закон Ківалова-Колісниченка», - наголошують у спілці.

Члени спілки письменників вимагають «провести люстрацію керівництва гуманітарної сфери та позбавити ліцензій російські видання і електронні ЗМІ для припинення повзучої деморалізації країни в умовах війни з Росією».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук