Співачка Анна Нетребко передала гроші Олегу Царьову для Донбас-опери

Співачка Анна Нетребко передала гроші Олегу Царьову для Донбас-опери
фото Facebook

У Санкт-Петербурзі на Міжнародному культурному форумі пройшла благодійна акція. Солістка Маріїнського театру, народна артистка Росії Анна Нетребко передала 1 млн рублів з особистих коштів на допомогу Донецькому національному театру опери та балету імені Анатолія Солов'яненка.

Чек на цю суму співачка віддала Олегу Царьову, який вручив їй прапор «Новоросії».

«У мене в Донецьку є товариші, молоді музиканти. Вони розповіли, як живуть під бомбами, але все одно ходять до консерваторії на заняття. Я не політик, але мені дуже захотілося протягнути Донецьку руку допомоги», - сказала Нетребко агентству ТАСС.

Передаючи гроші Царьову, голові парламенту самопроголошених «ДНР» та «ЛНР»  Нетребко, натомість, спробувала відхреститися від політичного підґрунтя свого вчинку артистка поспішила відхреститися. «Не потрібно акцентувати увагу на політиці. Потрібно зупинити війну! Всі культурні люди світу повинні стати на захист культурних цінностей і вимагати припинення війни від свого уряду. Я підтримала діячів культури в Донецьку. Ці фінанси підуть на потреби постраждалих... Олег Царьов був запрошений як медійне обличчя, щоб цей дар не загубився по дорозі, як говориться. На заході Царьов дістав прапор Новоросії. У відповідь я подарувала Прапор Миру», - повідомила співачка.

Нагадаємо, що більшість студентів колишньої консерваторії, а зараз музчної академії, виїхали з Донецька.  Юридична адреса зареєстрована зараз у Києві, студенти навчаються у Києві, Львові, Харкові та Одесі. Там же працюють і більшість викладачів.

Щодо театру, якому Олег Царьов ніби-то має передати гроші оперної діви, то і там ситуація схожа. Так, Вадим Писарєв, який досі вважається художнім керівником театру, залишив Донецьк кілька місяців тому. Він наголошує, що «вистави не можуть проходити на тому рівні, як раніше. Вже і хору половини немає, і балету немає, і диригента жодного немає... І моя школа балетна розбіглася - хто в Івано-Франківську, хто в Києві. Тому що війна, над головою літають снаряди. Там справді дуже небезпечно... Отже трудові книжки лежать, але багато хто - ніби на гастролях.

Мені б потрібно бути там, приїхати. Але не можу, я не згідний з усім, що там відбувається. З війною не згідний - це надумана війна. Я не згідний з тим, що вона зіштовхнула православних людей. Що прийшли якісь дивні керівники. Звідки вони з'явилися? Хто їх призначав? Хто вони такі? Скажімо, якийсь масажист - сьогодні міністр охорони здоров'я... Люди приходять без знань і починають керувати. Самі розумієте, що виходить.

Я не підтримую цю владу, яка там зараз, - «ДНР». Вони всі зі зброєю, все контролюють. До театру їм діла немає, грошей не платять, самі обіцянки. Те, що вони говорять, - тільки базікання. Ще жодної копійки не виплатили ні пенсій, ні зарплат артистам», - сказав Писарєв в інтерв’ю «Укрінформ».

Вистави в театрі зараз відбуваються лише у суботу та неділю, декорації до найзнаковіших вистав, зорема до найдорожчої в Україні постановки «Летючого голандця» згоріли на складі неподалік від донецького аеропорту.

На початку жовтня передчасно пішов з життя генеральний директор «Донбас Опери» Василь Рябенький.
Пізніше на його місце урядом «ДНР» був призначений Євген Денисенко. Він довгі роки був режисером-постановником масових заходів, таких як «Герой спортивного року».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук