Спонсор російського руху у Львові залишився у Криму без грошей

Російські пропагандисти закликають перекидати кошти для допомогти 74-річному Олександру Свистунову

18:43, 14 квітня 2021

Один із творців та постійних спонсорів Російського культурного центру у Львові бізнесмен Олександр Свистунов залишився у Криму без грошей. Про збір коштів для 74-річного екс-лідера проросійської партії «Руський блок» повідомив редактор пропагандистського інформагентства NewsFront Костянтин Книрік. Він заявив, що останні сім років сам фінансово допомагав Свистунову, але зараз той виявився нікому не потрібним.

«У 90-ті цей корінний львів'янин, будучи мільйонером і дуже багатою людиною, заснував єдину російську партію в Україні, партію «Руський блок», заснував рух «Російський рух України» і став спонсором і відкрив перший Російський культурний центр у Львові. Після цього були 20 років боротьби і політичних репресій. У результаті цього всього людина із мільйонера перетворилася на бідняка. Йому уже за 70 і крім мене в Криму йому ніхто не допомагає! Він ще цілком здатний на активні дії, але здоров'я інколи підводить, свого житла нема і він опинився у дуже складному стані. Ми сім років допомагали йому чим могли, але зараз ситуація така, що наших можливостей не вистачає», – написав Книрік.

Про Олександра Свистунова довгий час нічого не було відомо, крім того, що він живе у Криму. У Львові він найбільш відомий як один із меценатів Російського культурного центру, який був осередком місцевої російської меншини. У 2016-му СБУ відкрила кримінальне провадження за ознаками розпалювання національної ворожнечі у газеті Російського культурного центру у Львові (втім, результат цього провадження невідомий). А в 2017-му РНБО наклала на Олександра Свистунова персональні санкції, заборонивши йому в'їзд до України.

За неофіційною інформацією, одним з основних джерел доходів Свистунова, коли той ще жив у Львові, був конвертаційний бізнес. Через підозри в організації фіктивного бізнесу та шахрайстві у 2012-му його навіть затримували працівники СБУ, після чого той через порушену кримінальну справу змушений був підписувати розписку про невиїзд. Після цього соратники Свистунова заявили про політичне переслідування і звернулися по допомогу у російське посольство. Чим завершилася ця кримінальна справа, також невідомо.