СБУ встановила факти розпалювання ворожнечі у газеті Російського культурного центру

СуспільствоАК, Н.Т., 28 грудня 201615573
СБУ встановила факти розпалювання ворожнечі у газеті Російського культурного центру
Газета «Русский вестник» є офіційним друкованим органом Російського культурного центру у Львові і видається з 1999 року

Слідчі УСБУ у Львівській області відкрили 28 грудня кримінальне провадження за ознаками розпалювання національної ворожнечі у газеті Російського культурного центру у Львові «Русский вестник». Про це повідомила речниця львівського СБУ Мирослава Клячківська.

У коментарі Гал-інфо Мирослава Клячківська уточнила, що справу порушено після проведення експертизи публікацій у газеті «Русский вестник», яку провели фахівці Інституту народознавства НАН України. Загалом експерти вивчили три номери цієї газети – за лютий, серпень і вересень 2016 року.

«Починаючи зі структури газети – її логотипу, особливих ідеологічних акцентів макетування, відповідного ілюстрування, постійно повторюваних знакових маркерів великоросійської ідентичності, а також відверто образливих висловлювань у публікаціях на адресу народу, його героїв і символів, історії тощо, на території якого вони постійно перебувають, свідчить про те, що редакційна політика проводиться всупереч законодавству України, а саме цілеспрямовано, усвідомлено, з метою приниження української нації, її історичного минулого, її державності і суверенітету», – йдеться, зокрема, у висновках експертизи Інституту народознавства НАН України.

Зокрема, відверті прояви міжнаціональної нетерпимості, приниження національної честі і гідності українців, розпалювання міжнаціональної ворожнечі виявлено в інтерв’ю Марини Перевозкіної з російським політиком і правозахисником Вячеславом Ігруновим «Прозрение либерала», а також у кількох статтях політолога Ростислава Іщенка – «Кто станет сакральной жертвой?», «На грани» і «Почему Порошенко должен уйти».

За словами Клячківської, зважаючи на висновки експертизи, слідчі СБУ розпочали 28 грудня кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.161 ККУ («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань», що передбачає обмеження волі до 5 років).

Втім, надалі розслідуванням цієї справи займатимуть слідчі поліції, оскільки розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ст.161 КК України відноситься до компетенції слідчих органів Національної поліції, уточнила Мирослава Клячківська.

«Ми не маємо повноваженнь розслідувати цей злочин, тому ми передали матеріали кримінального провадження разом із результатами експертизи у Національну поліцію. Ми з'ясували, провели експертизу, зареєстрували провадження, а все досудове розслідування далі буде проводити Нацполіція», – розповіла ZAXID.NET речниця СБУ Львівщини Мирослава Клячківська.

За її словами, під час розслідування цієї справи ще мають призначити кілька експертиз і з'ясувати причетних до цього порушення.

Нагадаємо, що раніше про антиукраїнську пропаганду у газеті Російського культурного центру у Львові заявив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк. Примірники цієї газети виявили співробітники облради під час огляду приміщення РКЦ. На початку грудня Господарський суд Львівської області зобов’язав Російський культурний центр звільнити орендоване у Львівської облради приміщення. Керівництво РКЦ заявило, що не має наміру виконувати це рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук