У будівлі РКЦ у Львові виявили газети з антиукраїнською пропагандою

Газета «Русский вестник» видається у Львові з 1999 року

СуспільствоАК, 12 листопада 201650603
Львівська облрада має намір передати будівлю РКЦ в оренду громадським організаціям, що допомагають АТО

Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк має намір звернутися до СБУ з приводу виявлених у приміщенні Російського культурного центру у Львові примірників газети «Русский вестник» з антиукраїнськими пропагандистськими матеріалами. Про це Володимир Гірняк заявив 12 листопада у коментарі сайту «Погляд».

«Кілька номерів газети виявили працівники облради під час огляду приміщення на Короленка,1, де поки ще розташовуються російські товариства. Я не буду давати експертної оцінки, але, як громадянин, проаналізувавши публікації «Русского вестника», я був шокований – це відверта антиукраїнська пропаганда, що продукується буквально у якихось 200 метрах від обласної ради, - сказав Володимир Гірняк. – Можу процитувати: «…Наши политики «проспали» этот процесс реабилитации нацистских прихвостней, всех этих «героев» ОУН-УПА…». Або возвеличування Сталіна з називанням його «Богом даним нам правителем». Або передруки антиукраїнських статей Бузини. Усе це «Русский вестник»

Редактор «Погляду» Роман Онишкевич на своїй сторінці у Facebook навів ще кілька цитат з матеріалів «Русского вестника», які викликають особливе обурення: «Теперь настало время реабилитировать Сталина… Да, Сталин нам дан Богом, он создал такую державу, которую сколько не разваливают, а не могут до конца развалить…», «…С вероятностью 99% Россия опять не явится на войну. Воевать придется с армиями ДНР/ЛНР, которые могут получить усиление за счет населения освобождаемых регионов. То есть война останется гражданской».

Газета «Русский вестник» видається Російським культурним центром у Львові з 1999 року, це щомісячне видання накладом близько 500 примірників. За інформацією «Погляду», під час телефонного включення в ефір ТРК «Львів» 12 листопада один із лідерів російської меншини Львова, голова «Пітер-клубу» та художній керівник РКЦ Ігор Корчевський підтвердив, що «Русский весник» видається коштом російської общини. Варто зауважити, що частина матеріалів «Русского вестника» відкрито поширюється і на офіційному сайті РКЦ.

Нагадаємо, що раніше Львівська облрада рішенням більшості депутатів вирішила розірвати договір оренди з Російським культурним центром у Львові і зобов`язала добровільно звільнити  будівлю за адресою вул. Короленка,1 до 14 листопада. Директор РКЦ Альбер Астахов натомість назвав це рішення «проявом ксенофобії» і пообіцяв звернутися до суду. РКЦ уже понад 25 років орендує в Львівської облради будинок площею 380 м2 за символічну платню 5 грн в місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук