Директор Російського культурного центру обіцяє судитись за приміщення в центрі Львова
Рішення облради про виселення він називає проявом ксенофобії
Більш як 25-річна діяльність Російського культурного товариства імені Пушкіна у приміщенні на вул. Короленка, 1а у Львові майже завершена. На останній сесії облради депутати своїм рішенням культурно попросили львівських росіян із зайнятих площ. Натомість приміщення мають намір передати організаціям, які здійснюють діяльність, пов'язану з АТО.
Начальник управління майном спільної власності Львівської облради Микола Бандра запевняє, що після звільнення приміщення відбудеться прозорий конкурс.
«Коли буде вивільнене приміщення від теперішніх користувачів управління майно створить комісію, найбільш ймовірно із залученням представників депутатських фракцій, для того щоб провести некомерційний конкурс», – розповів Микола Бандра.
У самому Російському культурному центрі рішення облради про виселення з приміщення на вул. Короленка, 1а називають не інакше як проявом ксенофобії.
«То політичне замовлення і русофобія, звинувачувати нас, що ми тут ведемо якусь антиукраїнську пропаганду, я би їм не радив того робити, я громадянин України і всі члени товариства громадяни і платники податків», – вважає директор Російського культурного центру у Львові Альберт Астахов.
Громадська організація українських росіян орендує будинок площею 380 кв. м за символічну плату. Зараз приміщення перебуває в не найкращому стані. Актовий зал та бібліотека не пам'ятають ремонту ще з часів дружніх українсько-російських відносин.
За словами активістів, у Львові безліч організацій, які нагально потребують площ для патріотичної діяльності. «Є молодіжні організації, які займаються військово-патріотичним вихованням молоді, просвітницькою діяльністю, є волонтерські організації, які щомісяця возять допомогу в зону АТО і досі не мають власного приміщення, щоб складувати речі», – розповів доброволець зі сходу та громадський активіст Антон Петрівський.
Однак легко виселити львівських росіян не вдасться. Директор має намір подавати до суду.
«Будемо подавати до суду, тому що 25 років знаходження в тому будинку… тут стільки майна товариства, що якщо вони думають, що все це їм подарують, то помиляються», – запевнив Альберт Астахов.
Наразі в облраді очікують на добровільне виселення. У разі якщо приміщення не звільнять, також звертатимуться до суду – з позовом про примусове звільнення.