30 вересня Голосіївський суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури у справі «діамантових прокурорів» і передав її до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляє «Судовий репортер».
Прокурори обґрунтували своє клопотання тим, що справа порушена за ч. 4 ст. 368 КК («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою в особливо великому розмірі») і тому підслідна НАБУ. Суд заявив, що в липні 2015 році, на момент вчинення злочину, НАБУ не здійснювало свої функції, справу розслідувала ГПУ.
Колегія суддів задовольнила клопотання. Попри те, що на момент можливого скоєння злочину справу розслідувала ГПУ. Суд взяв до уваги, те, що Корнієць і Шапакін були топ-посадовцями в прокуратурі, а сума інкримінованої неправомірної вигоди перевищує 500 прожиткових мінімумів.
Колегія суддів ухвалила передати справу до Київського апеляційного суду, який звернеться до Верховного суду для визначення підсудності справи за Вищим антикорупційним судом.
Справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків, явку яких не вдавалося забезпечити.
Нагадаємо, у липні 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах було затримано заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. При затриманні у них було виявлено в цілому близько 500 тис. доларів, а також коштовності та цінні папери. Під час обшуку в кабінеті Шапакіна знайшли 130 тис. доларів, у будинку – 30 тис. доларів і 22 тис. євро, у квартирі – 170 тис. доларів і 500 тис. грн, а також документи на депозитні вклади на 800 тис. грн і незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси. При обшуку у Корнійця також було знайдено 35 пакетів з діамантами загальною кількістю 65 каменів.
Печерський райсуд заарештував Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив йому заставу до 6,4 млн грн, але він знов її сплатив. Корнієць вийшов з СІЗО 31 липня після внесення застави у 3,2 млн грн.
У справі налічується 23 томи документів. Голосіївський районний суд Києва почав розгляд справи по суті 21 березня 2016 року.
5 березня у Дніпровському районі столиці застрелили колишнього власника ювелірного заводу Сергія Кисельова. Колишній заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе тоді заявив, що Кисельов був головним свідком у справі «діамантових прокурорів». Пізніше поліція спростувала цю інформацію.