Вбитий у Києві чоловік не був свідком у справі «діамантових прокурорів», - ГПУ
ГПУ зазначає, що Кисельов не був ні свідком, ні заявником, ні потерпілим у провадженні щодо «діамантових прокурорів»
Генпрокуратура заперечила, що застрелений у Києві 5 березня Сергій Кисельов проходив свідком у справі «діамантових прокурорів». Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган у Twitter.
«Вбитий громадянин Кисельов не має процесуального статусу в кримінальному провадженні, яке розслідувала ГПУ», - повідомила Сарган.
За її словами, Кисельов не був «ні свідком, ні заявником, ні потерпілим у провадженні, яке вже слухається кілька років у суді, де на лаві підсудних перебувають екс-прокурори Корнієць і Шапакін».
«Нагадаю, що ці прокурори були затримані за підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах. Відтак, заява про нібито вбивство головного свідка у справі "діамантових прокурорів" - неправда», - написала прес-секретар.
Нагадаємо, що у Києві 5 березня невідомі вбили одного з ключових свідків у справі «діамантових прокурорів», колишнього власника ювелірного заводу Сергія Кисельова. Про це повідомив екс-заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе. У свою чергу інший екс-заступник генпрокурора Віталій Касько розповів, що Кисельов є потерпілим у справі «діамантових прокурорів».
Нагадаємо, заступник прокурора Київської області Корнієць та перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакін були затримані ще у 2015 році під час спецоперації СБУ та ГПУ.
За даними СБУ, в затриманих вилучено близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. 16 липня генпрокурор Віктор Шокін звільнив Шапакіна та Корнійця з органів прокуратури.
Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт Шапакіна та Корнійця на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави, його відпустили з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн грн. Він його вніс і вийшов із СІЗО. 31 липня Корнієць вийшов із СІЗО після внесення застави в сумі 3,2 млн грн. Колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць стверджує, що вилучені у нього діаманти були дрібними і дешевими. 17 жовтня заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що схеми прокурорів Корнійця і Шапакіна лише «верхівка айсберга». Наразі суд у справі триває.