Справу про підміну танкових двигунів на ЛБТЗ передали до суду

Керівництву Львівського бронетанкового заводу загрожує до 12 років ув’язнення

13:30, 12 липня 2018

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 11 липня 2018 скерували до суду матеріали кримінального провадження НАБУ щодо афери із двигунами до танків Т-72, які ремонтували на Львівському бронетанковому заводі. Про це у четвер, 12 липня, повідомила прес-служба САП.

Як сказано у повідомленні САП, слідство має достатні підстави для розгляду судом обвинувачення щодо директора ДП «Львівський бронетанковий завод» (ЛБТЗ), його заступника, начальника Центрального бронетанкового управління ЗСУ (ЦБТУ ЗСУ), начальника відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ та засновника ТОВ «Булет Лайн» за вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 ККУ.

ЦЕНЗОР.НЕТ схематично показав афери із двигунами до танків (клікніть для збільшення)

Слідчі встановили, що ЛБТЗ, вигравши конкурсні торги на поставку ЦБТУ ЗСУ 40 нових двигунів В-46-6 до танків Т-72, придбав їх у ТОВ «Булет Лайн», щоб потім поставити ЦБТУ ЗСУ.

Докази свідчать про те, що ці двигуни були не новими, а вже використовувались. До того ж ці самі двигуни у 2008-09 роках вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

Така схема, на думку прокуратури, завдала державі збитків на понад 14 млн грн. Цікаво, що на початку розлідування слідчі НАБУ стверджували, що розмір збитків – 28,8 млн грн, однак згодом, після низки експертиз зменшили його.

(фото Павла Паламарчука/ZAXID.NET)

За вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень посадовцям загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати відповідні посади та з конфіскацією майна.

Директор ЛБТЗ Роман Тимків

Нагадаємо, директора ЛБТЗ Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка затримали у липні 2017 року. Роман Тимків вийшов із СІЗО під заставу 2 млн грн та зібрав на заводі прес-конференцію, під час якої пояснював, що усі 40 двигунів вироблені до 1989 року, однак з того часу їх не використовували і 38 з них пройшли усі стендові випробування. Проблеми, виявлені ще у двох двигунах, як стверджував Роман Тимків, нібито усунули.

Чи перебуває під арештом Олег Ткаченко, не відомо.

Начальник ЦБТУ ЗСУ, генерал-майор Юрій Мельник

Ще один фігурант цієї справи – це генерал-майор Юрій Мельник. Його взяли на поруки депутати від «Народного фронту» Андрій Тетерук та Юрій Береза, а також учасники АТО та Герої України Євген Мажевікін, Ігор Герасименко та Василь Зубанич. Прізвище іншого посадовця ЦБТУ ЗСУ, обвинуваченого у цій справі, встановити не вдалося.

Обвинуваченим у цій справі також є засновник ТОВ «Булет-Лайн». За даними YouControl, засновниками фірми є Артем Степаненко та Андрій Белозьоров. Однак перший вніс 99% статутного капіталу, тому можна припустити, що обвинувачення висунули саме проти нього. Артем Степаненко є киянином та має частки у ще кількох підприємствах, зокрема ТОВ «Соурс Україна», ТОВ «Семерам Груп», ТОВ «Соурс» та ТОВ «Українські самоцвіти-1».