СПУ вигнала «Безкоштовні курси української мови», - Доній

КультураДарина Цвях, 13 лютого 201532210

Нове керівництво Спілки письменників України (СПУ) вигнало «Безкоштовні курси української мови», яким раз на тиждень надавали приміщення для навчань. Тепер, після того, як терміну угоди сплив, СПУ вимагає 200 грн за спожиту електроенергію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив український політик, громадський і культурний діяч Олесь Доній

«Ми створили цілу систему наших «Безкоштовних курсів української мови» по всій Україні – у 17 містах, здебільшого на Сході і Півдні. Вже два роки курси працюють в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні,Запоріжжі і Кіровограді. Нещодавно ми відкрили наші «Безкоштовні курси української мови» у звільнених від російських терористів містах – Слов’янську і Краматорську, де безкоштовно вчимо всіх, хто бажає вивчити українську. Наші волонтери-викладачі безкоштовно викладають на курсах. Митці, освітяни та громадські діячі безкоштовно на них виступають. Різні організації також безкоштовно надають приміщення», – написав Олесь Доній.
 
За його словами, існувала домовленість, що СПУ надаватиме для курсів приміщення, як і всі інші, безкоштовно. Така угода була підписана на рік.
 
Також Доній повідомив, що тепер у Спілки новий голова – Михайло Сидоржевський, який почав вимагати гроші за оренду. А згодом СПУ вирішила, що «Безкоштовні курси української мови» для них – непрофільний проект.
 
«Чи зобов’язана Спілка письменників України надавати нам своє приміщення для навчання української мови безкоштовно? Звісно, ні. Як не зобов’язані видавництво «Смолоскип», байкер-клуб, Федерація профспілок, НРУ та інші організації, які надавали та надають нам безкоштовно свої приміщення.
Ось тільки інші організації усвідомлюють необхідність розвитку української мови, а нове керівництво СПУ – ні. Хоча, здавалося б, для українських письменників, мова – це питання їхнього «життя і смерті». Не буде тих, хто володітиме українською мовою – не буде читачів книжок, не буде читачів книжок – хто ж купуватиме продукцію письменників? Тоді в мене виникає питання: а нащо тоді нам всім утримувати за власний кошт таку Спілку письменників? Адже Спілка письменників України утримується з державного бюджету України. Тобто, за рахунок платників податків, за рахунок всіх українських громадян», – додає Доній.
 
Новий голова СПУ Михайло Сидоржевський відповів на ці звинувачення також у соцмережі: «На жаль, «праведний» ґвалт, здійнятий в мережі з цього приводу, і відра помиїв, вилляті на керівництво Спілки, навряд чи сприяють продовженню переговорів про співпрацю між Курсами і НСПУ після закінчення угоди. Щодо закидів у «жлобстві», то, звісно, 200 грн виглядають «жлобськими» порівняно з 30 млн гривень для «виборців свого округу», за які продався 16 січня 2014 року, коли вже пролилась кров на Грушевського, наш відомий-свідомий екс-нардеп-патріот, проголосувавши – єдиний із опозиції – за бюджет Азірова спільно із подєльніками кривавого Януковича».
 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук