США нададуть Україні кредит на $250 млн для ядерного сховища

ЕкономікаАндрій Стець, 23 серпня 20172430
Сховище будуватимуть у 15 етапів протягом 16,5 років

Корпорація приватних закордонних інвестицій США 14 вересня 2017 року розгляне питання про виділення «Енергоатому» кредиту на на 250 млн доларів для будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. Про це свідчить порядок денний зборів ради директорів OPIC, інформує LB.ua.

Цієї суми достатньо для будівництва першого пускового комплексу на чотири контейнери HI-STORM, три з яких призначені для відпрацьованих тепловидільних збірок з реакторів типу ВВЕР-1000. На початку червня уряд затвердив проект будівництва ЦСВЯП, згідно з яким першу чергу будуватимуть 30 місяців. Під нього потрібно 4,76 млрд грн.

Загалом сховище будуватимуть у 15 етапів протягом 16,5 років. Його загальна ємність - 458 контейнерів на 16529 відпрацьованих тепловидільних збірок.

У ЦСВЯП із застосуванням передової технології поверхневого «сухого» зберігання з двобар'єрною герметичною системою ізоляції, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу компанії Holtec (США), протягом 100 років зберігатимуть відпрацьоване ядерне паливо Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС.

Нагадаємо, що рішення про розміщення ЦСВЯП у зоні відчуження було прийнято в лютому 2012 року. Майданчик будівництва розташований між колишніми селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка в Київській області. Там уже розпочато підготовчі роботи, прокладають залізницю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук