Президент Південної Кореї Мун Чже Ін висловив переконання, що війни на Корейському півострові більше не буде. Про це він сказав у четвер, 17 серпня, на прес-конференції, присвяченій першим 100 дням перебування при владі, пише «Інтерфакс-Україна».
«Я переконаний: війни на Корейському півострові більше не буде», - заявив президент Південної Кореї.
За його словами, «Сполучені Штати і президент Дональд Трамп також погодилися, що будуть обговорювати з Південною Кореєю всіх заходів, які вони мають намір вжити, незалежно від того, якими ці заходи будуть».
Мун Чже Ін пояснив, що войовнича риторика США переслідувала мету чинити тиск на Пхеньян. «США шукали шляхи надання максимального тиску на Північну Корею і посилення санкцій проти неї за допомогою останньої резолюції РБ ООН. Водночас вони розглядали односторонні заходи. Думаю, президент Трамп тисне шляхом демонстрації рішучості. І це зовсім не обов'язково демонструвати шляхом вжиття заходів військового характеру», - сказав глава південнокорейської держави.
Про неможливість війни на Корейському півострові заявив також головний радник Дональда Трампа зі стратегічних питань Стівен Беннон. «Військового рішення не існує, забудьте про це», - заявив він в інтерв'ю виданню American Prospect.
Нагадаємо, ситуація в регіоні особливо загострилася після запуску Північною Кореєю двох міжконтинентальних балістичних ракет 28 і 29 липня. У відповідь на дії КНДР Рада безпеки ООН ввела нові санкції. Згідно з документом, Північній Кореї забороняється експорт вугілля, заліза, залізної руди, свинцю, свинцевої руди, а також морепродуктів. У свою чергу КНДР оголосила про можливість нанесення ракетних ударів в районі острова Гуам, на якому знаходиться військова база США.
Також повідомлялося, що американське видання The New York Times опублікувало статтю, в якій, посилаючись на слова експерта Майкла Ельмана, вказало, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливий через закупівлі на чорному ринку двигунів, можливо, з українського заводу «Південмаш». Секретар РНБО України Олександр Турчинов у своєму коментарі у відповідь на публікацію заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни і будь-які ракетні технології в Північну Корею. Появу відповідних публікацій в іноземних ЗМІ в Мінінформполітики України і на заводі «Південмаш» назвали провокацією і кампанією російських спецслужб.