США створили схему польоту ракети, якою терористи над Торезом збили «Боїнг»

22:18, 22 липня 2014

Посольство США в Україні опублікувало карту із зображенням траєкторії польоту ракети «земля-повітря», запущеної з установки «Бук», якою був збитий пасажирський Boeing-777 над Торезом Донецької області.

Згідно з опублікованою картою, США підтверджують, що літак був збитий ракетою «земля-повітря» «Бук» з території Донбасу, інформує УНІАН.

Водночас, США відкидають можливість причетності до трагедії українських ракет «Бук».

«Україна також має на озброєнні системи «Бук», але ми впевнені, що жодна з українських систем протиповітряної оборони не перебувала в районі катастрофи. Також українські сили не запускали жодної ракети «земля-повітря» протягом конфлікту, незважаючи на те, що часто скаржилися на порушення їх повітряного простору російськими військовими літальними апаратами», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня над Торезом Донецької області терористи збили літак Boeing 777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Внаслідок цього інциденту загинуло 298 людей — 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Серед загиблих було 80 дітей.

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.

Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.

Відомо також, що терористи викрали щонайменше 36 тіл загиблих та доставили на місце трагедії важку техніку для вилучення уламків літака.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що український уряд готовий взяти на себе транспортування тіл загиблих пасажирів малазійського авіалайнера в Нідерланди для проведення всіх необхідних експертиз.

21 липня до Харкова з метою розслідувати інциденту прибув 31 міжнародний експерт, а також четверо представників Інтерполу та Європолу.

Також 21 липня Петро Порошенко доручив українським силовикам припинити бойові дії та операції в радіусі 40 км від місця падіння малазійського авіалайнера.

У середу, 23 липня, борт з останками загиблих в катастрофі малазійського Боїнга 777-200 вилетить з Харкова в Нідерланди.

У свою чергу, Великобританія позитивно відповіла на запит Нідерландів прийняти на розшифрування «чорні скриньки» малазійського авіалайнера «Боїнг-777», який терористи збили на Донеччині.