Стартував конкурс «Найкращий читач України-2011»

Культура2 лютого 20110

1 лютого стартував конкурс дитячого читання «Найкращий читач України-2011», участь у якому можуть взяти школярі 6-7 класів. Конкурс вдесяте проходить у Львові та ввосьме – як всеукраїнський захід.

Про це 2 лютого під час прес-конференції у Львові повідомила виконавчий директор ГО “Форум видавців” Катерина Шевченко.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно звернутися до найближчої бібліотеки, аби отримати детальну інформацію щодо умов участі в конкурсі. Конкурс проводитимуть у три етапи: відбірковий, районний/міський й обласний. На кожному етапі визначаються по 2 переможці, які переходять у наступний етап. Переможці останнього етапу поїдуть до Львова на фестиваль “Книгоманія”, який традиційно вже проводитимуть 28 квітня-2 травня у межах міжнародного дитячого фестивалю. У Львові на фіналістів чекатиме особлива програма із конкурсами, літературними квестами, зустрічами з відомими людьми, а також призи і подарунки.

«Мета конкурсу підвищення рівня особистого розвитку дітей завдяки заохоченню їх до систематичного читання. А також метою є не тільки заохотити тих, хто читає художню літературу, а й тих, хто не читає, чи неохоче береться до книжок», - зазначила Катерина Шевченко.

У Львові, за словами головного фахівця управління освіти Львівської міської ради Лариси Василишин, перший етап конкурсу також проходите у школах міста.

Минулого року участь у конкурсі взяла майже 141 тисяча школярів з усіх областей України, АР Крим, міст Києва, Львова та Севастополя.

Директор Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова зізналася, що бібліотекарі, що готують запитання до конкурсів, часто стикаються з проблемами того, що в маленьких шкільних бібліотеках немає або обмаль сучасної дитячої літератури. «Коли ми готуємо обласний тур конкурсу, нам важко підготувати такі запитання, щоб не образили читачів маленьких сільських бібліотек, де не має великої кількості сучасних книг», - зазначила Лариса Лугова, додавши що у Львівській області є 1362 бібліотеки, з них 64 – дитячі бібліотеки (причому з них 47 знаходиться у Львові).

Як зазначили організатори конкурсу, зараз український ринок гарно наповнений дитячою літературою.

«Книги цікаві зараз видають, потрібно тільки посприяти, пропонувати чи підказати підліткам, що таке література є», - зазначила письменниця Галина Вдовиченко.

Довiдка ZAXID.NET

Як повідомляє сайт Форуму видавців, у 2002 р. Конкурс відбувся тільки у м. Львові. У 2003 р. конкурс провели уже й в Львівській області. 2004 р. Конкурс відбувся у Львівській, Тернопільській, Рівненській та Івано-Франківській областях. 2005 р. Конкурс вперше відбувся у всіх областях України. Співорганізатором конкурсу стала Національна бібліотека України для дітей. Участь у конкурсі взяло близько 10 тисяч українських дітей (дані орієнтовні). 2006 р. участь у конкурсі взяло близько 25 тисяч дітей (дані орієнтовні). 2007 р. Участь у конкурсі взяло близько 48 тисяч дітей. Конкурс був включений до офіційної програми Року української книги в Україні (план заходів Кабміну № 20210/0/1-07 від 28.04.07), проголошеного Указом Президента України Віктора Ющенка, але Кабінет Міністрів не передбачив державного бюджетного фінансування для його проведення. 2008 р. Участь у конкурсі взяло близько 106 тисяч дітей (дані з деяких областей неповні) 2009 р. Всього в конкурсі взяло участь: 136112 дітей. 2010 р. Участь у конкурсі взяло близько 141 тисячі дітей (дані з деяких областей неповні). Всього у Конкурсі за роки його проведення взяло участь близько 467 тисяч школярів з усіх областей України, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя. Конкурс відбувся у 370 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук