Статус Софії Київської у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не змінять

КультураК.С., 14 липня 20162710
Статус Софії Київської у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не змінять
Софія Київська

40-а сесія комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО залишила Софію Київську та Києво-Печерську Лавру у списку об'єктів всесвітньої спадщини. Про це повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

«Поспішаю всіх небайдужих порадувати прекрасними новинами - ми відстояли Софію і Лавру - вони залишилися у списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - написав він у своєму Facebook.

«Ще одна надважлива інформація! У резолюцію включено вимогу ЮНЕСКО щодо "зачистки" буферної зони від агресивної зовнішньої реклами, яка там все ще є. Ця вимога, як і інші, будуть виконуватися безапеляційно, тому будьте готові», - наголосив Олексій Резніков.

Нагадаємо, що питання Софії Київської розглядалося на сесії через скандальне будівництво на вулиці Гончара, 17-23 у її буферній зоні, яке уже заборонила Держархбудінспекція. Ще рік тому ЮНЕСКО висунуло вимоги знизити поверховість будівлі.

Отаточно про рішення ЮНЕСКО та про те, які вимоги воно висуває, має стати відомо з резолюції. Сесія, яка її ухвалить, триватиме до 20 липня.

Нагажаємо також, що у випадку, Якщо об'єкт знаходиться під загрозою руйнування або за ним погано стежать, то - лише після ретельного вивчення ситуації і переговорів з відповідною державою - можливий його перенесення в список всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою (так званий «червоний список»). Після попадання туди пам'ятки, держава, на території якого він розташований, має вжити заходів щодо його збереження.

У загальному списку всесвітньої спадщини така пам'ятка має червону позначку. Зараз список налічує 48 об'єктів.

Якщо ситуація та стан об'єктів не змінюється і їх універсальна цінність втрачається, в особливих випадках пам'ятки можуть бути виключені зі списку Всесвітньої спадщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук