Стіни львівських будинків розмалювали графіті-художники з усієї України

Головні новини Львова 14.12Ольга Зеліско, 14 грудня 2015, 19:12 1491 0

Півсотні графіті-художників з усієї України зібрались на фестиваль «Алярм'15». Мета фестивалю – прикрасити місто та підняти рівень графітчиків.

Навіть сніг з дощем не стали на заваді художникам. На сірих львівських мурах з'явились помальовки різних стилів – теги, бомбінг та стрит-арт.

«Це я затегав моє друге ім'я, дане мені не з дитинства... В нас є проблема пострадянської свідомості людей. Старші люди негативно реагують, вони не хочуть навіть вникнути в саму суть арту, не хочуть зрозуміти, що це прикрашає наше життя. Все одно, це краще, ніж сірі стіни», – розповів художник з Луцька Олександр.

Вулична галерея з'явилась на Замарстинові, пл. Теодора, вул. Тиктора та Сахарова. Про малюнки в недозволених місцях ці хлопці воліють не говорити. Частина з них – за легальне мистецтво на стінах.

«Я за легальне графіті. Звичайно, були прецеденти, коли були нелегальні. Але ти не переживаєш ні за що. Якщо знаєш, що ніхто не підійде до тебе, дасть копняка, що ти тут малюєш. Можеш спокійно завершити свою роботу», – поділився художник Олег.

Художник Дмитро Краб працює в оригінальному жанрі – суміш бароко, рококо та геральдики. Зараз розфарбовує стіни бібліотеки на вул. Мулярській у Львові. У рідному Житомирі прикрашає мури величезними полотнами.

«Я не малюю графіті, мої малюнки – це орнамент, за допомогою аерографії наношу на стіни. Це дуже важко, дуже довго, але це дуже деталізовані роботи, тому флаконами я не можу так вивести. Зараз я виходжу на більш легалізований арт, тому що мені треба багато часу, щоб малювати, і я не можу десь ховатись і малювати», – розповів Дмитро.

Для помальовок довелось погодити вибрані стіни з місцевою владою. Фест «Алярм» проводиться вже втретє.

«Я допомагаю міській владі позбутися цього вандалізму, перевести його в площину справді вуличного мистецтва. І міська влада має від того користь, тому що маємо в місті багато радянського спадку, до того ж маємо можливість просто прикрасити міські стіни», – пояснив організатор фестивалю «Алярм'15» Тарас Довгалюк.

Графіті-художники планують зібратись і наступного року на фестиваль вуличного арту у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук