Суд дозволив львівським римо-католикам проводити богослужіння у органному залі

Громада костелу Св. Магдалени може проводити службу на найбільші християнські свята

Суд дозволив львівським римо-католикам проводити богослужіння у органному залі
З 1998 року у Львівському будинку органної музики відбуваються римо-католицькі богослужіння, а римо-католицька громада святої Марії Магдалени домагається повної передач їм цієї будівлі

Господарський суд Львівської області дозволив релігійній громаді Святої Марії Магдалени Римо-католицької церкви у Львові проводити богослужіння у приміщенні Львівського будинку органної та камерної музики, що на вул.С.Бандери, 8, на Великдень та на 12 найбільших християнських свят. Про це йдеться у рішенні суду від 20 грудня 2016 року.

«Конфлікт між сторонами триває від 2012 року, коли будинок органної музики подав позов до суду на релігійну громаду з вимогою сплатити 5000 грн за комунальні послуги і встановити календарний графік богослужінь. Громада подала зустрічний позов з вимогою визнати недійсним договір оренди органного залу та міської ради», - розповіла ZAXID.NET співробітниця юридичного відділу управління комунального майна ЛМР Світлана Рубель.

За словами Світлани Рубель, католицька громада вважала, що саме вони мають орендувати це приміщення, а не органний зал, але суд не задовольнив їх позовну заяву.

Колишній костел святої Марії Магдалени збудований на початку XVII століття. Після Другої світової у цьому приміщенні був спортзал. У 1960-х роках будівлю пристосували під органний зал Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка. З 1998 року тут відбуваються римо-католицькі богослужіння, а римо-католицька громада святої Марії Магдалени домагається повної передач їм цієї будівлі.

«Від 2005 до 2015 року громада не мала підписаної угоди про регламентування свого перебування у органному залі. Вони не підписували з нами документів принципово. Саме це дало мені підставу звернутися до суду з позовом про відшкодування витрат за елекроенергію, теплопостачання, прибирання та воду, але суд відмовив нам у цій позовній заяві», - розповів ZAXID.NET директор Львівського будинку органної та камерної музики Юліан Винницький.

За словами Юліана Винницького, конфлікт між будинком органної музики та римо-католицькою громадою вичерпався після того, як у парафії Святої Марії Магдалени змінився настоятель. Коли у 2015 році парафію очолив Павло Томис, то відразу підписав угоду про графік богослужінь і відшкодування за комунальні послуги. Влітку за місяць римо-католицька громада сплачує орієнтовно 200 грн, а взимку 2-3 тис. грн.

«По факту богослужіння проходять у нас щодня. Якщо потрібно двічі провести службу, то це теж не проблема, головне, щоб у нас у цей час не було репетиції чи концерту. Вони чемно платять усі комунальні послуги», - зазначив директор.

Водночас, Юліан Винницький додав, що, на його думку, на Львівський будинок камерної музики чинять політичний тиск. Зокрема восени дирекції надійшов лист від Міністерства культури України з прохання знайти можливість віддати приміщення у власність римо-католицької громади. Оскільки зараз у Львові не існує приміщення, куди можна перенести будинок органної музики, то директор написав Мінкульту, що наразі це неможливо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук