Полтавський апеляційний суд 31 січня задовольнив скарги Офісу генпрокурора і потерпілих під час мирних акцій протесту в січні 2014 року в Харкові та відновив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців щодо катування євромайданівців.
Як повідомила прес-служба Офісу генпрокурора, обвинувальний акт направлено на новий судовий розгляд.
«Районний суд Полтави закрив кримінальне провадження за обвинуваченням міського голови та його охоронців у зв’язку з нібито відмовою сторони обвинувачення від підтримання державного обвинувачення. Слід зазначити, що суд, приймаючи таке рішення, незаконно інтерпретував відсутність прокурорів ГПУ влітку 2018 року з невідомих причин в судовому засіданні як фактичну відмову від обвинувачення», – йдеться в повідомленні Офісу.
Нагадаємо, 25 січня 2014 року у Харкові напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ"», що належить цивільній дружині Кернеса Оксані Гайсинській.
Пізніше відділ зі зв'язків із громадськістю ГУ МВС у Харківській області заявив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.
2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру в незаконному позбавленні волі або викраденні людини, катуванні і погрозі вбивством. 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду звинувачувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців.
Згодом розгляд «справи Кернеса» перенесли з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави, який у серпні 2018 року закрив її. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати у справі Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова й Євгена Сміцького як відмову від звинувачення.