Суд закрив справу проти Геннадія Кернеса через систематичну неявку прокурорів
Мера Харкова звинувачували у катуванні євромайданівців
До теми
- Генпрокуратура відкрила провадження проти судді, який закрив справу Кернеса ZAXID.NET
- Прокуратура не знайшла доказів фінасування Антимайдану Добкіним і Кернесом ZAXID.NET
- Потерпілий у справі Кернеса каже, що мер особисто бив викраденого активіста Євромайдану ZAXID.NET
- На суд у справі Геннадія Кернеса не з'явився жоден з 19 прокурорів ZAXID.NET
Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей. Таке рішення суд озвучив 10 серпня, пише «Українська правда».
«Закрити у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», – зачитав суддя.
Суд розцінив неявку прокурорів на дебати у справі Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова й Євгена Сміцького як відмову від звинувачення. Ухвалу можна оскаржити впродовж 7 днів із дня її проголошення.
Як пише «Гордон», суддя зазначив, що сім останніх засідань, на яких мали відбутися дебати, прокурори пропустили без поважних причин.
Сам Кернес після засідання суду назвав справу сфальсифікованою, але очікує апеляції. «Ми сьогодні зібралися, щоб почути вердикт майже 4-річної епопеї сфальсифікованого справи. В кінці себе некрасиво повели адвокати потерпілої сторони – в унісон із прокурорами» , – сказав Кернес.
«Ясна річ, що буде апеляція. І я думаю, що ми теж будемо дивитися з точки зору всього тексту. Тоді буде зрозуміло, чи задоволені ми (рішенням)», – повідомив він. Він також заявив, що очікував виправдувального вироку.
Оновлено 15:59. Заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська повідомила, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою у винесенні неправосудного рішення суддею Київського районного суду Полтави Андрієм Антоновим, який закрив справу мера Харкова Геннадія Кернеса.
Нагадаємо, 25 січня 2014 року у Харкові напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів «друзів Кернеса» біля готелю «Національ».
Пізніше відділ зі зв'язків із громадськістю ГУ МВС у Харківській області заявив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.
2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) та про завершення досудового розслідування. 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду звинувачувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців.
Згодом розгляд «справи Кернеса» перенесли з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.