Вищий антикорупційний суд відмовився арештувати 119 тис. доларів і 102 тис. євро, вилучені з помешкання нардепа Ярослава Дубневича під час обшуку детективами НАБУ 27 грудня 2019 року.
Як повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 17 січня, представник НАБУ переконував суд, що кошти мають важливе доказове значення для справи і можуть бути предметом кримінального правопорушення. Крім того, за словами детектива, ці гроші набуті кримінально протиправним шляхом та є речовими доказами.
Водночас сам Ярослав Дубневич заявив, що гроші належать його зятю і дочці, а в нього вони тільки зберігалися. Для підтвердження його слів зять надав податкові декларації про доходи, пояснивши, що будинок тестя охороняється, і тому здавалося, що гроші безпечніше там зберігати.
У результаті ВАКС відмовив в арешті вилучених грошей, оскільки «детектив не надав доказів, на підтвердження того, що ці грошові кошти були об’єктом кримінально протиправних дій чи були набуті протиправним шляхом». Як зазначається в ухвалі, детектив міг визнати кошти речовим доказом своєю постановою, але не зробив цього, а наявність грошей за місцем проживання підозрюваного не є беззаперечним фактом, що вони належать саме йому. Так само не доведено, що ці гроші були знаряддям злочину чи що вони одержані внаслідок злочину, що дозволило б застосувати спеціальну конфіскацію.
Як інформував раніше ZAXID.NET, 31 жовтня Верховна Рада зняла з Ярослава Дубневича недоторканність і дозволила його арешт. Того ж дня генпрокурор вручив йому підозру.
Депутатові інкримінують завдання збитків «Укрзалізниці» в розмірі 93,277 млн грн (ч. 5 ст. 191 КК). За версією слідчих, Ярослав Дубневич зі спільниками заволодів 93,2 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ«Укрзалізниця». Правоохоронці вважають, що ці кошти були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами (ТОВ «Арго» і ТОВ «Корпорація КРТ») через узгоджене завищення ціни під час закупівлі «Укрзалізницею» стрілочних переводів.
2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Дубневичу запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 млн грн, який він оскаржив.
7 листопада Апеляційний суд зменшив суму застави до 90 млн грн. Парламентаря взяли під варту у залі суду, але вже наступного дня він вийшов з СІЗО під заставу. 24 грудня суд продовжив термін дії запобіжного заходу Дубневича до 22 лютого. Зокрема, він має носити електронний браслет, прибувати на вимогу детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання чи місця роботи, утримуватись від спілкування зі свідками, здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.