Суд вимагає в Мінкультури матеріали щодо «чорних списків»

КультураК.С., 1 лютого 20164390

Міністерство культури України зобов'язане надати на розгляд Окружного адміністративного суду Києва актуальний список осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України, а також копії матеріалів, на підставі яких особи включалися в цей список. Про це йдеться в ухвалі суду від 30 грудня 2015 року в адміністративній справі №826/28278/15, повідомляють «Українські Новини».

Перше засідання в рамках розгляду даної адміністративної справи відбудеться 10 лютого 2016 року.

Адміністративну справу було порушено за позовною заявою політичної партії «Опозиційний блок», яка вважає обмеженням прав громадян припис Державному агентству України з питань кіно не видавати нові і відкликати старі прокатні посвідчення фільмам, в яких беруть участь особи, внесені Міністерством культури до Списку осіб, які представляють загрозу для національної безпеки України.

При цьому, у партії вважають, що більшість з 83 включених на сьогоднішній день в цей список діячів культури включені туди безпідставно і без будь-якого підтвердження їх дій, що несуть загрозу безпеці України. Також позивач нагадує, що ні Служба безпеки України, ні РНБОУ не наділені законними повноваженнями щодо визначення осіб, які можуть загрожувати нацбезпеці, а тому внесення ними списків таких осіб в Мінкульт є перевищенням визначених Конституцією та законами України функцій.

У тексті позову міститься вимога визнати протиправними дії Міністерства культури України щодо складання і публікації цього списку, а також зобов'язати міністерство виключити з цього списку діячів культури, включених туди безпідставно.

Нагадаємо, Мінкульт збільшив список діячів культури, які становлять загрозу національній безпеці України, на 43 до 83 людей.

Мінкульт оприлюднив цей список напередодні різдвяних свят, оскільки законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» внесено зміни до Закону «Про кінематографію», яким передбачено, що Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів зокрема, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Нагадаємо також, що Кабмін заборонив Державному агентству з питань кіно (Держкіно) проводити державну реєстрацію та видавати прокатне посвідчення на фільми, учасники яких входять до переліку осіб, що загрожують національній безпеці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук