Судові виконавці стягнули з львівського АТП-1 борги перед власником ЛАЗу

Майже 25 млн грн боргу за придбані десять років тому автобуси переказали компанії, за якою ймовірно стоїть російський бізнесмен Ігор Чуркін

14:24, 28 травня 2019

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області примусово стягнуло 24,6 млн грн з рахунку комунального АТП-1 на користь фінансової компанії «Амадеус», що вважається юридичним власником Львівського автобусного заводу. Ці гроші стягнули судові виконавці як борг АТП-1 за придбані у 2009-2010 рр. понад 30 автобусів. У мерії заявили, що не знали про таке рішення і уже звернулись до Державного бюро розслідувань (ДБР) з проханням про розслідування дій виконавчої служби ГТУЮ у Львівській області.

У поширеному 28 травня повідомленні прес-служби Львівської міськради наголошується, що гроші з рахунку АТП-1 стягнули ще минулого року і тоді їх одразу перерахували ТзОВ «Фінансова компанія "Амадеус"».

«Позиція, яка озвучується публічно — що 28 млн грн були списані з рахунків АТП-1 (про 28 млн грн заявив напередодні голова фракції ВО «Свобода» Маркіян Лопачак, однак насправді йдеться про 24,6 млн грн - ред.). Чомусь ніхто, хто висловлює цю позицію, не говорить, що ці кошти були оплачені за автобуси, які були придбані Львівською міськрадою. Чомусь ніхто не говорить, що ці кошти виділялись на сесії міськради, коли погоджувалось придбання цих автобусів, очевидно, що на це в бюджеті були передбачені кошти і це голосувалось на сесії. Це давня історія», – заявила директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.

Вона також уточнила, що деякими з цих автобусів АТП-1 користується досі, хоч за них і не заплатили. «Автобуси були закуплені до Євро-2012, але з тих чи інших причин розрахунки за них не були проведені. Коли автобуси купувались, то їх купували у Львівського автобусного заводу. Ми маємо факт купівлі автобусів і факт оплати за ці автобуси. Деякими з цих автобусів АТП-1 користується до цього часу», – додала Гелена Пайонкевич.

У прес-службі Львівської міськради також уточнили, що мерія скерує до ДБР лист з проханням почати розслідування дій виконавчої служби.

Нагадаємо, що Фонд державного майна України (ФДМУ) дозволив приватизувати ЛАЗ ще у 2001 році, коли його купив скандальний російський бізнесмен Ігор Чуркін.

Історія із боргом перед ЛАЗом активно обговорювалася восени 2017 року, коли виконавча служба наклала арешт на автобуси АТП-1 через борги перед власником ЛАЗу. Після цього Львівська міськрада спершу погодилась на підписання меморандуму, що передбачав повернення боргів, а через кілька днів відмовилась його укладати. Андрій Садовий тоді пояснював, що мерія дізналася про невиплачені ЛАЗом борги із зарплат, через що меморандум і скасували. У січні 2018 року через загострення ситуації із арештом комунальних автобусів ухвалу про меморандум і сплату боргів вирішили винести ще раз на розгляд сесії, але відмовились від цього через масові протести під Ратушою, проголосувавши натомість за звернення до ГПУ та МВС з проханням розслідувати приватизацію ЛАЗу.

Про цю історію довгий час нічого не було чути. Однак у травні 2019 року голова фракції «Свободи» у ЛМР Маркіян Лопачак заявив, що саме через виплату цих боргів дві фракції міськради вимагають відставки мера Львова. За словами Лопачака, мерія начебто таємно виплатила 28 млн грн російському бізнесмену та власнику ЛАЗу Ігорю Чуркіну. Раніше в мерії цю інформацію заперечували.