Суспільство повинне дати чітку консолідовану позицію стосовно закону, який збільшує відповідальність за наклеп, вважає медіаексперт Микита Потураєв.
"Я вважаю, що в епоху стрімкого розвитку нових медіа цей закон навряд чи суттєво змінить ситуацію, тому що якщо хтось захоче облити когось брудом, він зробить це, і буде мати можливості уникнути відповідальності. Якщо ми хочемо забезпечити захист від неправдивої інформації, прийняття цього закону не є вичерпним рішенням, яке стало б на заваді захисту суб'єктів суспільства", – зазначив Потураєв в коментарі ZAXID.NET.
"Суспільство повинно висловити свою думку настільки гучно, наскільки воно має можливість це зробити. Повинні пролунати всі точки зору – гучно, чітко, аргументовано, без істерик. Суспільство має сказати, чи дійсно така проблема є, і чи згідне суспільство, що проблема має вирішуватись такими методами. На жаль, наше суспільство часто свого консолідованого слова з певних подій аргументовано не каже. Ця ситуація вимагає чіткої громадянської позиції", – підкреслив медіаексперт.
Нагадаємо, 18 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським.
За це рішення проголосували 244 із 344 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Положеннями законопроекту передбачено встановлення кримінальної відповідальності за скоєння такого «суспільно небезпечного діяння, як «наклеп», який полягатиме в умисному поширенні завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, за умови, що такі дії спричиняють тяжкі наслідки».
Водночас, національна спілка журналістів України готується мобілізувати представників українських ЗМІ для протистояння закону про наклеп. Про це повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко.