Світовий банк незадоволений темпами освоєння Україною наданих їй коштів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 серпня 20165110
Світовий банк незадоволений темпами освоєння Україною наданих їй коштів
фото Depositphotos

Нездатність України освоїти надані їй кошти – глобальна проблема, з якою стикаються всі її основні кредитори, заявила старший менеджер портфеля проектів Світового банку (СБ) в Україні Клавдія Максименко.

«На донорських зустрічах ми бачимо, що з цими ж проблемами стикаються і Європейський банк реконструкції та розвитку, і Європейський інвестиційний банк, і KfW», – сказала Максименко тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

«Досвід реалізації аналогічних проектів в інших країнах показує, що їх можна реалізувати і в Україні, але практика, на жаль, переконує у зворотному», – додала вона.

За її словами, частково ці проблеми пов’язані з тим, що українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі, все до найменших кроків описано в законодавстві, а будь-яке внесення в нього змін – тривалий і трудомісткий процес.

«Гнучкість в прийнятті рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їхні бізнес-інтереси», – зазначила Максименко.

«Іноді в мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Світовому банку. Але ж ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україну не є джерелом наших доходів», – наголосила вона.

«Більше того, якщо проект не був реалізований або був реалізований не повною мірою, для нас це швидше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, яких Україна не повинна нам повертати. Ці послуги у вартість позики не входять, і команда, яка витрачає сили на розробку й супервізію якогось нереалізованого або неефективного проекту, могла б ті самі зусилля спрямувати на вирішення інших, не менш актуальних, завдань», – констатувала старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук