Світовий банк спрогнозував найбільше за понад 70 років падіння економіки

Найскладніше буде країнам, які залежать від туризму або де пандемія набула важкого перебігу

13:25, 9 червня 2020

Світовий банк (СБ) оприлюднив прогноз про падіння світової економіки 2020 року на 5,2% через пандемію Covid-19. Воно стане найглибшим з часів Другої світової війни. Про це йдеться в доповіді банку «Перспективи світової економіки» за червень 2020 року.

Різке скорочення доходу на душу населення – показника економічного добробуту країни, що вимірює середньостатистичний дохід, отримуваний окремо взятою особою в країні за рік – очікується в усіх регіонах.

Згідно з даними СБ, падіння світової економіки на 5,2% цього року стане четвертим найгіршим глобальним спадом за останні 150 років. Глибше світова економіка падала лише під час великої депресії 1930-х років і у періоди після Першої і Другої світових війн, коли економіки багатьох охоплених війною країн були спустошені, поінформувала агенція АР.

Відповідно до прогнозу, у країнах із розвиненою економікою цьогоріч очікується зниження економічної активності на 7%. У країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, прогнозується спад на 2,5% – це буде першою всеосяжною рецесією в цій групі країн, щонайменше за шістдесят років.

Доходи на душу населення, як очікують, цьогоріч знизяться на 3,6%, що може привести до межі крайньої бідності мільйони людей.

Найскладніше буде тим країнам, у яких пандемія набула особливо важкого характеру, і які серйозно залежать від світової торгівлі, туризму, експорту сировини і зовнішнього фінансування.

Також є цілком можливим те, що перебої з доступом до шкільного навчання і первинної медичної допомоги призведуть до тривалого негативного впливу на розвиток людського капіталу.

Якщо події розвиватимуться за песимістичним сценарієм, то цьогоріч світову економіку може очікувати падіння на 8%, а у 2021-му почнеться мляве відновлювальне зростання, трохи більше ніж на 1%.

Згідно з прогнозами, регіональна економіка у Європі й Центральній Азії скоротиться на 4,7%, рецесія спостерігається майже у всіх країнах.

Повідомляється, що ВВП України цьогоріч скоротиться на 3,5%, а в 2021-му – зросте на 3%.

Економісти Світового банку попередили, що їхній прогноз базується на припущенні, що спалах коронавірусу добігає кінця, і економіка буде рости відносно швидко після того, як країни скасують карантинні обмеження. У випадку появи другої хвилі поширення коронавірусної інфекції показники цього року буду ще меншими, а зростання наступного року – повільнішим.

До слова, згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), через економічну кризу, викликану пандемією Covid-19, в Україні може значно зрости рівень бідності. За менш загрозливим сценарієм кількість бідних людей збільшиться з 27,2% до 43,6%, за більш загрозливим — до 50,8%.