На Івано-Франківськівщині суд виніс вирок священику-браконьєру, якого раніше затримали з електровудками та рекордним уловом риби на Дністрі.
Про це ZAXID.NET повідомили в Держагенстві рибного господарства України.
За словами Любомира Стрембіцького, начальника сектора оперативної роботи Держагенства рибного господарства України в Івано-Франківській області, зважаючи на те, що підсудний повністю визнав свою провину, погодився відшкодувати завдані державі збитки, а також співпрацював зі судом та правоохоронними органами, браконьєру присудили штраф - 3400 грн.
Також на рішення суду вплинули позитивні характеристики на священника, зокрема від громади вірян та з архієпархії, а також завдяки тому, що він погасив завдані збитки.
Слідство у справі священика проводилося за кримінальним провадженням. Зокрема відкрито провадження за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України - незаконне заняття рибним, звіринним або іншим водним добувним промислом.
Після передачі справи до суду кримінальна відповідальність була замінена на адміністративну.
Суд постановив оштрафувати священика на 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 3,4 тис. грн.
Збитки в сумі 92 тис. 259 грн, які відшкодував підсудний, були розподілені в такий спосіб – 50% суми надійшло в Нижнівську сільську раду, на території якої відбувся незаконний вилов риби. Решта була порівну розділена до обласного та державного бюджетів.
За усною домовленістю із сільським головою Нижнева, священик взяв на себе зобов’язання зарибнити навесні Дністер в околицях села.
Стрембіцький каже, що у священика було чотири цехи, куди він постачав рибу. Безпосереднього контакту із продавцями у нього не було - панотець залишав рибу в домовленому місці, а покупці її згодом забирали. Піймали священика на гарячому під час останнього вивантаження риби.
Як вдалося з'ясувати ZAXID.NET, священик - це Микола Пригородський (УГКЦ), парох села Поплавники Галицького району.
Любомир Стрембіцький розповів, що є учасником АТО, зараз демобілізований, а до того був військовослужбовцем 80-ої аеромобільної бригади, яка дислокується у Львові. Чоловік каже, що зараз у структурах подібних до Держагенства рибного господарства України потребують колишніх учасників АТО для боротьби із браконьєрами.
В Івано-Франківській єпархії УГКЦ заявили, що не можуть коментувати справи отця-браконьєра, оскільки не чули про неї.
Як інформував ZAXID.NET, 1 вересня вночі працівники Івано-Франківської рибохорони неподалік села Нижнів Тлумацького району затримали двох браконьєрів, один з яких виявився священиком. На Дністрі отець виловлював рибу, яка внесена до «Червоної книги». Працівники рибоохорони вилучили у них 16 сомів загальною вагою 50 кг, три єльця, п’ять вирозубів, 84 марени, 161 підуста, підшкури та інших.