Свято-Іванівська лавра хоче отримати частину землі музею «Шевченківський гай»

Головні новини Львова 03.08Марічка Крижанівська, 3 серпня 2016, 17:15 1150 1

Частину території, яка зараз у користуванні Львівського музею народної архітектури і побуту, хоче переписати на себе Свято-Іванівська лавра УГКЦ. Церква аргументує свої вимоги тим, що цю територію свого часу купив митрополит Андрей Шептицький і для монахів-студитів, і для музею.

Лавра діє тут і нині, але зараз хоче отримати юридичні права на користування частиною музейної землі, на якій зараз є церква із села Кривки, адміністративний корпус, фонди, реставраційні майстерні, виставковий зал, а також дві будівлі, де мешкають монахи.

«Співпрацю треба поставити на юридичну основу. Саме для того ми хочемо, щоби погодити на рівні митрополита і міського голови угоду, щоб незважаючи на зміну людей, які в той чи інший період керують цими інституціями, розвиток лаври відбувався», ― повідомив єромонах Юстин Бойко, студит–настоятель Свято-Іванівської Лаври.

«Ми бачимо нашу роботу спільно з отцем Юстином в розвитку і музею, і лаври. Будемо розробляти наступні проекти так, щоб і музей розвивався у своєму напрямку, і лавра також», ― пояснив позицію музейників директор Музею народної архітектури і побуту Роман Назаровець.

Аби вирішити земельні питання, у міській раді створили спеціальну комісію. Наразі експерти вивчають усі документи і лише після цього винесуть рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук