Так що ж тепер робити з Львівським історичним музеєм?

Щодо ситуації з перереєстрацією Львівського історичного музею у Червоноград️

14:55, 10 січня 2020

Те, що це абсурд, це і так зрозуміло.

Я от про інше хочу написати.

Спершу зауважу – поважав і поважаю колектив музею. І розумію, що це не їхнє рішення. Тому це питання до тих, хто справді його прийняв (або сказав таке рішення прийняти юридично). Львівська обласна рада

Тому хочу детальніше розглянути дану ситуацію.

Хтось писав – «а Ви створіть умови музею такі ж як їм обіцяють у Червонограді». Так ось – відповідаю.

Давайте спершу всі ще раз зрозуміємо – це музей в самому серці Львова, на площі Ринок, ️а не будь-де, ️і він, будучи в самому центрі Львова, – вирішив продовжити свою діяльність в цих же приміщеннях, але перереєструватися в Червоноград. Тобто працюючи у Львові – перестати платити податки тут, а почати платити податки в Червонограді.️

Отож.

1. Музей розташований у 7 комунальних приміщеннях (тобто громади міста Львова, а не якогось іншого міста) і платить за них по 1 грн/м2 в рік! Це приміщення за адресами площа Ринок, 2; площа Ринок, 5; площа Ринок, 7; вул. Лисенка, Героїв Майдану, Вітовського, Білогорща (7 приміщень за 1 грн в рік!).

Зауважу, що в цих дуже достойних приміщеннях – розташований не міський, а обласний музей.

2. Львівська міська рада має 5 програм, у яких можуть брати і беруть участь обласні заклади і виграють кошти. І це правильно. Бо мешканцю все одно – хто і як керує, головне – це той культурний продукт, який мешканці отримують (це до тези, що місто не підтримує обласні установи).

Ось ці 5 програм:

  • Календарний план заходів щорічно (сума до 10 млн грн)
  • Програма підтримки музейних працівників (150 тис грн)
  • Програма підтримки культурних менеджерів (250 тис грн)
  • Програма підтримки досліджень в галузі культури (350 тис грн)
  • Програма підтримки соціально-культурних проектів (600 тис грн)

Рішення перереєстровувати музеї зі Львова ніхто публічно не обговорював, і ні з ким не радився. А я от пропоную порадитись.

Так що ж тепер робити з орендою після такого рішення про перереєстрацію? Ціна ж 1 грн в рік досі ще є.

В одному з цих приміщень – було замінено дерев’яні вікна на пластикові. То тепер музей, я так розумію, матиме 170 тис грн заплатити штраф за порушення?

А, і також, важливо, є питання справді до функціоналу цих приміщень (я про поєднання з комерційною діяльністю – мова йде про Італійський дворик – загорання, що було кілька років тому).

Давайте разом порадимось. Бо музей, який живе і працює на площі Ринок, і в мить зникає і стає фантомом – це щось нове.

До речі, є питання до ДФС у Львівській області, міністерства фінансів України – це так законно? Яка ваша реакція? Ви за чи проти? Прошу це вважати офіційним запитом.

Оригінал