До закупівлі заблокованих нині телеканалів «112» та NewsOne нардеп Тарас Козак залучив 103 млн грн, які він отримав з офшорів цивільної дружини через російські та білоруські банки. Про це йдеться у матеріалі ЦПК для «Української правди».
Як пише ЦПК, основні багатомільйонні доходи Козак отримує не від офіційної діяльності, а у вигляді дивідендів від своєї кіпрської фірми Turul Investments Limited, яка у 2013−2015 роках була збитковою і слугувала транзитною базою для мільйонів доларів між сумнівними офшорними фірмами.
Свої перші великі дивіденди сумою 1,1 млн євро від Turul Investments Limited Козак отримав в 2017 році з рахунків у російському банку. Ці кошти через офшори йому «позичила» його цивільна дружина Наталія Лавренюк, яку Козак не вказує у своїх деклараціях і яка отримує прибуток з нафтового бізнесу в Росії, яким володіє спільно з дружиною проросійського нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксаною Марченко.
Журналісти пояснюють, що Turul Investments Limited Козака отримала кошти від компанії Hakail Limited, яка, в свою чергу, отримала їх від Teteos Global Limited, бенефіціарним власником якої з 2016 року є Наталія Лавренюк.
Тобто фактично саме за кошти отримані його дружиною від видобутку нафти в РФ, Тарас Козак купував телеканали «112» та NewsOne.
Козак придбав телеканали «112» та NewsOne у 2018 році. Загальна сума вартості корпоративних прав на куплені два телеканали становила 114 млн грн, однак згідно даними декларації, Тарас Козак по факту заплатив за них лише 103 млн грн.
Операції з придбання телеканалів, Козак провів у Білорусі, що підтверджується даними з його електронних декларацій.
В цій же країні він щороку залишає величезні суми коштів: по 16 млн грн в 2018 та 2019 роках на послуги авіаперевезення, 1,2 млн грн витрат на послуги навчання у Білорусі, 422 тис. грн на відпочинок 1,1 млн грн на оренду майна тощо.
А в 2019 році Козак довірив збереження ще 6,5 млн євро білоруському «Абсолютбанку». В тому ж банку мають збереження на чималенькі суми Віктор Медведчук та Оксана Марченко.
«Абсолютбанк» повністю контролюється білоруським олігархом Ніколаєм Воробйом, який наближений до президента Лукашенка. В січні 2019 року Віктор Медведчук мав зустріч з Олександром Лукашенком, на якій нібито обговорювалася ситуація на Донбасі.
За словами журналістів, саме Воробей в обмін на спільні енергетичні інвестиційні проекти з Віктором Медведчуком в Україні, погодився потримати гроші Козака та Медведчуків у своєму банку.