Тарас Шевченко став модним трендом для художників та простих українців

КультураОльга Зеліско, 10 березня 2015, 20:23 682 0

Не кріпак, а український супермен, Будда та майданівець – тепер таким бачать Тараса Шевченка. Образ Кобзаря став модним трендом серед художників, дизайнерів та простих українців. Його слова досі надихають, і не лише на творчість, а й боротьбу.

Дітям подобається Шевченкова поезія, вчити її, запевняють, легко. Проте в уяві школярів образ Кобзаря не вельми позитивний – вічний мученик та кріпак.

«Він був поетом... у тюрмі також був. Він ховався у бур’янах, щоби намалювати картини», – розповіла учениця 4 класу середньої школи №3 у Львові Юлія Голубінська.

Учень Михайло Гнатів додав: «В нього мама померла, як йому було 9 років, а тато – коли 11 років». Водночас на запитання, чи знає він щось веселе про Шевченка, відповідь була заперечна.

Щодо того, як учні уявляють поета, то, за словами школяра Ярослава Сопуцького, «він міг малювати і писати». «Ми намалювали Шевченка з вусами, тому що він його лице завжди похмуре», – додав хлопчик.

Проте від Революції Гідності Шевченківський образ став модним трендом. Портрети Кобзаря прикрасили одяг та вулиці міст України. У Львові на вулиці Миколайчука майстри створили величезне графіті на будинку. А в центрі міста на стінах з’явились його вірші.

«Здається, у нашому суспільстві є певні запити на певні відповіді. Шевченко давав, він спрогнозував відповіді на багато сотень років вперед. Він мав цю віру і ці відповіді», – розповів про свою ідею організатор акції «Вірші на стінах» Юрій Кирилич.

Великий Кобзар – потужне джерело натхнення і для художника Станіслава Силантьєва. Проте його картина викликала неоднозначну реакцію критиків. Та через радянську пропаганду образ Тараса Григоровича надто затерли.

«За останні сто років відбулася муміфікація Шевченка. Передовсім такому культу ми завдячуємо радянському періоду в історії України. Перед тим як рефлексувати про Шевченка, потрібно трішечки його пізнати з іншого боку. Як мінімум сходити до музею, переглянути експозицію», – вважає художник.

Утім, Шевченко був веселою людиною і справжнім модником, серед жінок він користувався чималою популярністю. І зараз не лише дівчата, а й хлопці полюбляють одяг із зображенням поета.

«Найцікавішими футболками є, мабуть, із серії Михайла Присташа», – розказала продавчиня Мар’яна. Чимало художників вважають, що насправжді Шева – український супермен, Будда, навіть божество, адже саме в образі Ктулху бачить його дизайнер Ілля Стронговський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук