У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України переконують, що тариф на електроенергію для побутових споживачів у 2020 році не зміниться навіть попри те, що генерація дешевої атомної енергії зменшиться на користь дорожчої теплової та «зеленої». Про це заявила тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець під час селекторної наради, інформує «Інтерфакс-Україна».
«Тариф для населення у нас залишається у цьому році, як і в попередньому році, незмінним. І не потрібно непокоїти населення. Є різні заяви, але ми маємо сказати, що населення отримає електроенергію по незмінній ціні», – повідомила вона.
Зазначимо, що вартість електроенергії для населення в Україні визначається постановою уряду. Нею зобов'язали Енергоатом продавати 85% виробленої електроенергії населенню за встановленим тарифом. Електрика для непобутових споживачів продається за ринковою ціною.
Як інформував ZAXID.NET, 5 травня НКРЕКП поширило презентацію свого бачення майбутнього розвитку ринку електроенергії та виходу з енергетичної кризи, яка виникла в Україні. Серед пропозицій там йшлося про скасування пільгового тарифу у розмірі 75 копійок для споживачів, які споживають до 100 кіловат-годин. У разі, якщо відповідне рішення ухвалять, тарифи для населення можуть зрости до 1,4 грн за кіловат-годину, а економія для ринку електроенергії складе до 12 млрд грн.
Раніше у НКРЕКП підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.
Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.
Тому напередодні в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій