Тарифи на тепло зростуть у липні на 75-90%

Тарифи на тепло зростуть у липні на 75-90%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90% з 1 липня 2016 року. Відповідне рішення комісія прийняла у четвер, 5 травня, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Відсоток залежить від підприємства (теплопостачання). Левова частка коригування пов'язана з рішенням уряду щодо ціни на природний газ, інша – з переглядом заробітних плат в відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівнем єдиного соціального внеску, зміною роздрібних тарифів на електроенергію, тощо», – сказав голова нацкомісії Дмитро Вовк.

Він зазначив, що комісія затвердила заходи щодо збільшення рівня оснащеності житлового фонду будинковими лічильниками тепла з поточних 60% до 86%.

«Ще 14% – в процесі і на совісті підприємств і органів місцевої влади. Кращий (за оснащеністю лічильниками тепла) Київ, гірші – Полтава та Тернопіль», – сказав Вовк.

Голова НКРЕКП додав, що регулятор опрацьовує комплекс заходів, який дозволить в майбутньому знизити тарифи на тепло.

«Комісія проводить роботу із заміщення тепла з природного газу на тепло з вугілля там, де це можливо – серед таких міст Київ, Чернігів, Черкаси, Суми, Калуш. Короткострокові заходи щодо «розшивки» вузьких місць в генерації і передачі теплової енергії, виробництва тепла з вугілля дозволять знизити середньозважену ціну для цих міст», – сказав він.

Як повідомляв ZAXID.NET, Кабінет міністрів України встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів і скасував пільгові 1200 кубометрів газу для населення в опалювальний період, ціна яких була 3600 грн/тис. куб. м.

До слова, соціальні стандарти в Україні зростають іншими темпами: у травні вони підвищилися на 6%, а в грудні зростуть на 10%, якщо останнє рішення затвердить парламент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук