Тернопільська облрада не профінансувала театр через участь акторів у фільмі «Волинь»

КультураДарина Цвях, 8 листопада 20167431
Тернопільська облрада не профінансувала театр через участь акторів у фільмі «Волинь»
На зйомках фільму «Волинь»

Депутати тернопільської обласної ради вирішили не виплачувати акторам місцевого драмтеатру доплату за те, що театр має статус академічного. Необхідну суму планували виділити драмтеатру після отримання з держбюджету стабілізаційної дотації. Сума у розмірі ₴444 тис уже була внесена у зміни до бюджету і прийняти їх мали на черговій сесії облради 4 листопада.

Під час розгляду проекту рішення про внесення змін до бюджету депутат від ВО «Свобода» Олег Сиротюк запропонував відкласти питання фінансування академічної надбавки драмтеатру. Він пояснив, що це пов’язано зі зйомками тернопільських акторів у польському фільмі «Волинь», повідомив сайт TeNews. Робоча група, створена за розпорядженням голови обласної ради, щодо цього питання ще не завершила роботу, тому фінансування необхідно відкласти до того часу коли група завершить роботу.

«Вважаємо неприйнятним в умовах коли необхідно оперативно відреагувати на скандальну ситуацію навколо фільму «Волинь» преміювати надбавками за академічність працівників даної структури. Тому на засіданні бюджетної комісії ми голосували за пропозицію відкласти питання фінансування академічної надбавки до повного завершення роботи робочої групи, а вона не завершена тільки через те, що представники драмтеатру ігнорують депутатів і вирішення даного питання», - зазначив депутат.

Варто зауважити, що у фільмі знімалися тільки четверо акторів, а надбавку має отримувати уся трупа. Про це зокрема заявили а депутут Лариса Римар, яка назвала такий спосіб «покарання» неправильним.

Проте 45 із 53 присутніх на сесії депутатів таки підтримали пропозиціюдепутатів від «Свободи».

Нагадаємо, львівські актори також знімалися у фільмі «Волинь». Серед них – 5 акторів театру імені М. Заньковецької. Проте їх підтримав художній керівник театру Федір Стригун.

«І що, що вони в ньому знялися? А ви Богдана Ступку запитували, коли він знімався в польському "Вогнем і мечем"? Ви запитували, як це він знімався в антиукраїнському "Тарасі Бульбі"? Як це він взагалі в Росії знімався?! Чому ви тоді не питали його про це? А тут відразу все накинулися на молодих акторів - ай-ай-ай! Так завтра мене запросять зніматися в Москву - поїду спеціально знімуся! На зло всім! Зарплати не платять, якісь реформи роблять, щоб театр загнобити остаточно - це нікого не хвилює. А тут, бачте, хтось десь щось не там і не так знявся!», - сказав Стригун виданню «Страна».

Нагадаємо, фільм «Волинь» режисера Войцеха Смажвського розповідає про трагічні події 1940-х років. Картина, яка вийшла у польский прокат 7 жовтня, викликала неоднозначну реакцію і в Польщі, і в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук