<

Торги на міжбанку закрились доларом по 14,6 грн

ЕкономікаІрина Данилів, 6 листопада 20143651

У четвер, 6 листопада, гривня на закритті міжбанку опустилася до 14,6 за долар, повідомляє Укрдилінг.

Котирування гривні щодо долара на міжбанківському валютному ринку України станом на 16:01 досягли значень 14,150/14,16 грн/дол. Котирування гривня-євро до зазначеного часу становили 17,57/18,13 грн/євро.

Нагадаємо, сьогодні торги на міжбанку відкрились котируваннями 13,60/13,99 грн/дол. В середині торгів долар продавали по 14,25 грн. Крім того сьогодні Нацбанк визначив середній курс долара.

Нагадаємо, Нацбанк вирішив з 5 листопада щоденно проводити валютні аукціони невеликих обсягів за голландською схемою, щоб знайти нормальний рівноважний рівень курсу або стабілізувати гривню на поточному рівні. Після такого рішення НБУ гривня на міжбанку різко пішла вниз.

Експерти вважають, що НБУ самоусунувся від процесу регулювання курсу. Про це заявив в коментарі УНІАН голова комітету економістів України Андрій Новак

«Будувати прогнози зараз - неможливо. Тому що немає основної бази для прогнозування, а саме - офіційної політики і стратегії регулятора. НБУ самоусувається від процесу, оголошуючи вільне плавання. У наших умовах воно дасть лише вільне падіння курсу гривні», - зазначив Новак.

На думку експерта правильним рішенням було б встановити валютний коридор 12-12,5 грн за долар і оголосити це офіційною стратегією НБУ.

«Тоді комерційні банки, які зараз притримують валюту, побачивши таку офіційну стратегію регулятора, зрозуміли б, що іноземна валюта скоро буде дешевшати, і тоді банкам немає сенсу притримувати її, вони почали б видавати її на ринок», - пояснив експерт.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук