Транзит російського газу українською ГТС зменшився на 19%

Добовий обсяг транзиту російського газу українською газотранспортною системою, починаючи з 22 грудня, зменшився на 19%. Про це повідомили у прес-службі НАК «Нафтогаз України».

«Обсяги транспортування газу українською ГТС в напрямку Словаччини зменшилися зі 148,9 млн кубометрів до 120,8 млн кубометрів на добу (-19%)», – зазначено у повідомленні.

При цьому, згідно з даними Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), з 22 грудня «Газпром» значно наростив обсяги транспортування газу газопроводом «Північний потік».

«Майже всі додаткові обсяги пройшли через газопровід OPAL. При цьому обсяг транзиту Україною за цей час значно скоротився, а щоденний загальний обсяг постачань газу до Європи обома маршрутами фактично не змінювався», – повідомили у «Нафтогазі».

Починаючи з 22 грудня використання маршруту Північний потік-OPAL зросло з 57,1 млн кубометрів до 80,5 млн кубометрів на добу (зростання на 41%). В результаті, «Газпром» наростив фізичне завантаження газопроводу OPAL з 50% до понад 80% його потужності.

У «Нафтогазі» заявили, що наведені дані дозволяють припустити взаємозв’язок між збільшенням використання OPAL та зменшенням транзиту Україною та Словаччиною.

«Це ставить під сумнів твердження про те, що рішення Єврокомісії про розширення доступу «Газпрому» до OPAL та відступ від стандартного європейського законодавства не призведуть до зменшення обсягів транзиту російського газу через територію України», – сказано у повідомленні.

Крім того, у НАК зазначили, що ситуація, що склалася, дає підстави вважати, що «Газпром» вживає цілеспрямованих дій для обмеження транзиту українською газотранспортною системою.

Нагадаємо, суд Європейського Союзу призупинив рішення про доступ «Газпрому» до 80% потужностей газопроводу OPAL за скаргою польського уряду.

28 грудня стало відомо, що «Газпром» різко знизив тиск газу на вході до газотранспортної системи України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук