Тренерські пертурбації у «Карпатах»

Як львівська команда змінює по декілька тренерів за сезон і ні до чого доброго це не призводить

15:33, 27 листопада 2017

У 2002 році Мауріціо Дзампаріні викупив італійський клуб «Палермо». За 15 років, поки він керував клубом, 39 разів мінявся головний тренер, загалом – 29 чоловік. Один лише Франческо Гвідолін чотири рази очолював команду із Сицилії, і кожен раз покидав її.

Слава італійського бізнесмена, скоріш за все, не дає спокою почесному президенту ФК «Карпати» Петру Димінському. Він став власником клубу у 2001 році, і за цей час «тасує» головних тренерів частіше, аніж останні – склад команди на гру. На його рахунку вже 20 тренерів, які 30 разів приходили у команду. Олег Бойчишин став 21 наставником «левів» за президентства Димінського.

Про тренерів «Карпат» і Димінського до 2014 року можна прочитати у матеріалі ZAXID.NET. Серед них найдовше протримався білорус Олег Кононов, який пропрацював понад три роки. Після цього всіх, хто очолює команду, обов’язково порівнюють з Кононовим, очікуючи тих же результатів.

У червні 2014 року «Карпати» очолив черговий легіонер – хорват Ігор Йовічевіч.

Ігор Йовічевіч (фото MatchDay)

До цього колишній гравець «Карпат», за плечима якого були і виступи за мадридський «Реал», тренував молодіжну та юніорську команду «левів». Саме він став найбільш витривалим у стосунках з керівництвом клубу, протримавшись півтора сезону. Однак і його терпіння виявилося не безмежним. Ігор Йовічевіч покинув команду після конфлікту з тодішнім ген директором клубу Юрієм Дячуком-Ставицьким.

При цьому тренер очолив команду у доволі складний період, коли на клуб булла накладена заборона на трансфери, а в турнірній таблиці команду позбавили трьох очок. Тож довелося покладатися на внутрішні ресурси. Саме тоді до головної команди приєдналося чимало власних вихованців. Серед них і Мар'ян Швед, якого згодом продадуть до іспанської «Севільї» за 1 млн. євро.

За підсумками першого сезону «Карпати» під керівництвом хорвата зайняли 15 місце і мали б покинути Прем'єр-лігу. Та «врятував» львівський клуб донецький «Металург», який закінчив сезон на 10 місці, та на наступний сезон не заявився. Тож в УПЛ залишили саме «Карпати». Йовічевіч отримав ще один шанс.

«Трясло» «Карпатами» і наступного сезону. Однак тоді вся УПЛ була в подібному стані, коли перемоги чергувалися з неочікуваними поразками. Та Ігор Йовічевіч пішов в кінці листопада, так і не знайшовши спільної мови з керівництвом.

Саме тоді вперше над «Карпатами» пронісся «іспанський слід» та «німецькі покупці». Загалом взимку 2016 року «Карпати» стали головними спортивними ньюзмейкерами країни. Тоді вони за декілька днів призначили двох головних тренерів, і мало не щодня змінювали заяви про те, хто керуватиме клубом. В кінцевому результаті виявилося, що Олег Лужний – головний тренер клубу, Володимир Безуб'як - старший тренер основної команди.

Представлення Олега Лужного тренером «Карпат» (фото – офіційний сайт ФК «Карпати»)

Однак Лужного у команді, окрім як на представлені, так ніхто і не бачив, а всім керував Безуб’як. І доволі успішно. Команда вперше за декілька сезонів закінчила чемпіонат, де доводячи справу порятунку до останнього матчу. Або не рятуючись не за спортивним принципом.

Влітку 2016 року – нові очікування на посаду головного тренера. Вже тоді пішла мова про те, що команду може очолити черговий легіонер з Білорусі Олег Дулуб. Його «Крумкачі» стали справжньою сенсацією в місцевому чемпіонаті, коли тренер зумів підняти команду з аматорського рівня до вищого дивізіону. Однак очолити тоді команду йому не вдалося, адже в нього був чинний контракт. Довелося чекати.

А до цього в «Карпатах» – традиційні тренери на декілька днів. 68-річний Валерій Яремченко – 11 днів (до цього він вже очолював «Карпати»), а наступний Анатолій Чанцев – 12 днів. Останній відмовився від посади через хворобу.

Саме тоді «Карпати» вперше очолив Сергій Зайцев. З приставкою «виконуючий обов’язки». Команду йому довірили на початку сезону, коли в неї в активі було -6 очок. До того часу, як він передав її Олегу Дулубу, команда вийшла в нуль. Для цього, правда, знадобилося аж 10 матчів. Сам Зайцев залишився працювати в «Карпатах» на посаді керівника програми розвитку дитячо-юнацького футболу. Щоб згодом знову очолити клуб.

Сергій Зайцев вперше очолив «Карпати» влітку 2016 року (фото - Footboom.com)

В цьому сезоні вперше в УПЛ сезон було розбито на дві частини. Після того, як команди зіграли у два кола, їх розбили на дві групи по шість команд. Зважаючи на те, що «Карпати» лише за три тури до кінця першої частини піднялися з 12 місця, потрапили вони у другу шістку. Там були суперники по-простіше, і «Карпати» почали активно набирати очки під керівництвом Дулуба. Та традиційна боротьба за виживання тривала до останнього туру. І лише в матчі з «Дніпром» на виїзді, коли «Карпати» поступалися після першого тайму 2:0, виграли у підсумку гру з рахунком 2:3, львівський клуб зберіг прописку в еліті українського футболу.

Здавалося все, «Карпати» мають тренера, з яким можна будувати майбутнє. Адже контракт з Дулубом підписали аж на 5 років. Та влітку – знову тренерська відставка. Офіційна причина – сімейні проблеми Олега Дулуба. Неофіційна – конфлікт з керівництвом клубу. І нові пошуки.

Ще взимку 2017 року Петро Димінський домовився, що Даріо Друді стане частиною керівництва «Карпат». Аргентинський фахівець до цього працював в.о. головного тренера «Зірки», був у тренерському штабі «Монако». Саме його «пророкували» на посаду тренера «Карпат». І Даріо Друді опинився у Львові. Однак став виконавчим директором клубу. А на посаду тренера запросив іспанця Серхіо Наварро.

Серхіо Наварро працював у Львові лише 88 днів (фото – UA-Football)

Цей період в історії «Карпат» відзначився «іспанізацією», коли до команди було запрошено 15 нових гравців. При цьому декількох ключових виконавців минулого сезону – у тому числі воротаря Євгена Боровика та захисника Олексія Дитятьєва, відправили спочатку у дубль, а згодом з ними розірвали контракти.

Перебудова не вдалася. За час роботи Серхіо Наварро команда здобула лише одну перемогу, і відзначилася декількома розгромними поразками, в тому числі вдома 1:6 рівненському «Вересу». Ця гра стала останньою для іспанського спеціаліста. Команду знову довірили Сергію Зайцеву.

Виправлення ситуації – ротація складу, пошук оптимальних варіантів. Команда повільно набирає очки, «бовтаючись» на дні турнірної таблиці. За 9 матчів – лише одна перемога і чотири поразки. Остання гра – з «Маріуполем». Команда не використовує декілька гольових моментів, у підсумку – поразка 0:1. «Можливо, комусь потрібно не виходити з церкви. Десь ми дуже згрішили, адже вже стільки часу не можемо реалізувати свої гольові шанси», – заявив після матчу Сергій Зайцев.

І знову зміни у «Карпатах». Доволі неочікувані. Сергій Зайцев і його тренерський штаб покидає свої посади. При цьому у клубі жодним чином не коментують цю відставку. Новим наставником – третім за цей сезон – стає Олег Бойчишин. Його помічник – Даріо Друді.

Олег Бойчишин став третім наставником «левів» (фото – ФК «Карпати»)

За даними ЗМІ, саме аргентинець керуватиме командою, згодом таку інформацію підтверджує і капітан команди Ігор Худоб'як. Однак не може це робити офіційно через відсутність необхідної ліцензії. Та й сам Олег Бойчишин, скоріш за все, кандидатура тимчасова. І на зиму 2018 року «Карпати» може очікувати нове призначення.

Далі буде...