Тринадцятий щасливий

Збірна України впевнено здолала білорусів на «Арені Львів»

11:13, 6 вересня 2015

Перед поєдинком кваліфікації до Євро-2016 Україна – Білорусь ні в кого не виникало сумнівів, хто буде фаворитом матчу. Білоруси, які неповний рік працюють під керівництвом малодосвідченого тренера Олександра Хацкевича, вважались на голову, а то й дві, нижчими за українців.

Тому особливої інтриги, хто переможе, - не було. Однак львів’яни вкотре створили аншлаг на матчі збірної України не так заради результату зустрічі, як задля атмосфери. А вийшла вона по-справжньому душевною.

Ще свіжими були спогади про осінній матч у Білорусі, де місцеві фани попри загрозу з боку влади, дозволяли собі кричати разом з українцями різні заборонені гасла. Після того вболівальники поділилися, що з приїздом українців відчули нехай примарну, але свободу. Саме за цим більшість супортерів із Білорусі приїхали до Львова.

Впродовж матчу фани обох збірних влаштовували неймовірні переклички «Слава Україні! – Героям слава!», або ж «Разом – і назавжди!», або ж «Жиє Білорусь!» і т.д. Овації цілого стадіону викликав банер гостей із написом «Тримайтеся, брати». У свою чергу, львівські вболівальники вивісили банер «Футбол – 90 хвилин, побратимство – назавжди».

Якщо не зважати на фінальний результат на табло, цей поєдинок можна назвати товариською зустріччю білоруських та українських фанів. На гостьовому секторі можна було зустріти багатьох вболівальників з українською символікою, а на протилежному – лідер львівських фанатів провів увесь матч у футболці з написом «Білорусь».

Тринадцятий за рахунком матч збірної України у Львові завершився перемогою - 3:1. Львівські арени вкотре підтверджують свою фартовість – ще жодного разу українська збірна не програвала у столиці Галичини. Як це було – у спеціальному репортажі ZAXID.NET.

«Беларусь – без усов»

Влад і Валентин приїхали до Львова із Могильова. Хлопці люблять футбол, однак до жодного фанатського угрупування не належать. До міста Лева приїхали поєднати приємне з корисним – підтримати свою збірну, а також побачити відоме українське місто, про яке так багато чули.

«Ми одразу ж закохалися у Львів. От чесно, без пафосу. Дуже атмосферно, дуже тепло, навіть незважаючи на дощ. А ще тут панує якийсь особливий дух, свобода. Ви не повірите, але у Львові ми більше відчуваємо себе білорусами, ніж вдома. Нас тут дуже добре прийняли», - поділилися хлопці.

24-річна Марина приїхала з друзями на футбол також із туристичною метою. «Планували залишитись на два дні у Львові, а потім поїхати ще в Прагу. Однак як тільки побачили ваше місто, вирішили залишитись тут. Львів – дуже гарний, а ще тут набагато дешевше, ніж в Мінську. Також у вас дуже гарна арена, але мені не подобаються усі ці політичні гасла. Мені здається, футбол повинен бути без політики», - прокоментувала дівчина.

У свою чергу, ще один мешканець столиці Білорусі, фанат мінського «Динамо» Дмитро, стверджує, що українців та білорусів єднає ідея братерства. Політика мусить бути і на стадіоні, і в житті. Хоча пізніше додає, що різні політичні ігри не повинні сварити братні народи.

«Нас єднає ідея – ми брати. Хоча для мене й росіяни – теж брати, але тут треба розділяти. Однак у конфлікті на сході України ми, звісно, підтримуємо українців. У мене навіть знайомий є, який воює в «Азові», - ділиться хлопець.

Для багатьох фанатів виїзд до Львова – своєрідний ковток свободи, адже незабаром у Білорусі вибори президента, напередодні яких усіх неблагонадійних заарештують. Тому на матчі у Львові також з’явився банер із закликом звільнити політичних в’язнів у Білорусі.

«Це нормальна практика. Так було завжди. Заберуть усіх, хто є на контролі. А фанати завжди на контролі. Повернусь додому і напевне заберуть на 15 діб. Комітет працює завжди справно», - підсумував Дмитро.

Особливої атмосфери зустрічі додало виконання пісень відомого гурту BRUTTO, а також білоруська мова українського диктора, який усю інформацію з матчу дублював рідною мовою гостей. У свою чергу, львівські фани відзначилися цікавою кричалкою, скандуючи «Беларусь – без усов».

Фантастичний перший тайм

Тим часом на полі збірна України ще у першій половині зустрічі не залишила шансів гостям – 3:0 до свистка на перерву і в перемозі української збірної не сумнівався ніхто.

Підлеглі Михайла Фоменка продемонстрували справді фантастичний перший тайм, який би хотілося бачити у всіх наступних матчах національної збірної. Українські футболісти з легкістю розбивали захист білорусів на флангах і майже увесь перший тайм провели біля воріт гостей. У ворота білорусів відзначилися Артем Кравець та Андрій Ярмоленко, а потім з пенальті забив Євген Коноплянка, який напередодні став батьком. В українського футболіста народилась донечка.

Що сталося зі збірною у другому таймі – питання, на яке не зміг чітко відповісти навіть головний тренер збірників. За словами Михайла Фоменка, у перерві він попросив хлопців виходити на поле так, ніби рахунок був 0:0. «Напевне не усі зрозуміли це завдання», - додав опісля тренер.

Українці почали помилятися, вкотре дозволяли підловити себе у центрі оборони. Зрештою білоруси забили з пенальті і хоча інтригу в матч не повернули, однак своїх вболівальників потішили.

Не менше запитань викликає поведінка динамівця Дениса Гармаша, який тільки нещодавно повернувся у заявку як столичного клубу, так і збірної. Денис провів чудовий матч, дивував усіх пластикою і швидкістю, однак не зумів вгамувати власних емоцій. Отримавши у першому таймі жовту картку за суперечки з арбітром, Денис Гармаш отримав другу жовту вже на 90 хв зустрічі і покинув поле. У Словаччині талановитий футболіст «Динамо» збірну підтримати не зможе.

До речі, завдяки перемозі у матчі з Білоруссю збірна Україна гарантувала собі вихід у серію плей-офф відбору до Євро-2016. Якщо українська команда зуміє продемонструвати кращий результат серед збірних, які завершать кваліфікацію на третіх місцях у своїх групах, то отримає шанс потрапити у фінальну частину Євро-2016 без додаткових матчів.

Попереду у команди Михайла Фоменка надважливий матч зі збірною Словаччини, який українські футболісти проведуть на виїзді 8 вересня.

До слова, у вчорашньому матчі словаки поступились іспанцям з рахунком 2:0, що дозволило збірній Іспанії очолити групу, маючи 18 очок в активі. Стільки ж турнірних пунктів є на рахунку словацької команди. У свою чергу, збірна України гарантувала собі завершення кваліфікації у трійці кращих, маючи в активі 15 очок.

Усі фото: Володимир Врублевський.