«Це плід любові»

Співачка Христина Соловій про свій дебютний альбом і Святослава Вакарчука

Нещодавно побачив світ дебютний альбом молодої виконавиці зі Львова Христини Соловій «Жива вода». До альбому уввійшли 12 композицій. Десять пісень - українські народні в авторській адаптації Святослава Вакарчука, дві інші є піснями самої Христини.

Широкому загалу ім’я співачки стало відомим завдяки конкурсу «Голос країни», де вона опинилась у команді Святослава Вакарчука. Саме він і став продюсером її першого альбому, який уже встиг сподобатись шанувальникам насамперед лемківської пісні.

Традиційна музика у сучасному аранжуванні та дуже особистому трактуванні Христини звучить свіжо та зворушливо.

Про роботу над альбомом ZAXID.NET розпитав співачку під час презентації у Львові.

Презентація альбому «Жива вода» у Львові

Що у Вашому першому альбомі є  найціннішим, найулюбленішим саме для Вас?

Загалом цей альбом є плодом моєї любові із лемківськими піснями. Народився він дуже швидко, просто довго чекав свого часу через події на Майдані, непросту ситуацію в країні.

Коли я прийшла на конкурс «Голос країни», то Святослав Вакарчук відразу сказав: «Давай запишемо з тобою альбом!». Я це навіть спочатку не сприйняла серйозно. А потім конкурс закінчився, а пісні залишились. Так народився цей альбом.

Ви стали відомою завдяки лемківським пісням. Натомість перший кліп було знято на Вашу авторську пісню. Чому?

Це не було моєю ідеєю. Так вирішив Святослав і я дуже переживала, як сприйметься пісня мого авторства у контексті альбому лемківських пісень. Але оскільки моя творчість органічно вилилась з народних пісень, то я вважаю, що вони пасують,  знайшли там своє місце. Можна сказати, що то є анонсом до наступного альбому.

Чи сподівались ви на такий швидкий та великий успіх першого кліпу?

Зовсім не сподівалась, а коли він прийшов, то Святослав мені сказав: «Сьогодні радій, а завтра забудь». Тобто ці всі слова похвали, стосуються не лише мене. Я знаю, що це робота великої команди і ніколи не сприймаю це лише на власний рахунок. Звичайно, я це все почала, але дуже багато людей до цього доклались.

Яким продюсером є Святослав Вакарчук?

Я не можу сказати, що були складнощі у роботі із ним. Я дуже легко віддалася цій справі й вона все дуже легко пішла. Якщо виникали якісь проблеми, дискусії, то вони завжди швидко знаходили компромісне вирішення і нічого такого, що було би для мене неприйнятним, не нав’язувалось. Навпаки, Святослав весь час запитував, як я відчуваю, чого хочу.

Він каже, що це новий формат продюсування, коли йому цікаво розвивати когось, допомогати комусь, а не написати програму розвитку артиста та запустити все по накатаній схемі. Тому було дуже цікаво та по новому.

У способі подачі народних пісень ви мали якісь орієнтири? Наприклад, Квітку Цісик чи Мар’яну Садовську?

Звичайно. Я їх багато слухала. У мене були певні музичні етапи в житті, коли я зациклювалась на якомусь одному виконавці і переслуховувала все, що можливо. Спочатку одного виконавця, потім одну якусь пісню в усіх варіантах, можливих та неможливих, достойних та не достойних на мій погляд. І завжди в мене залишалась після усього почутого своя думка, як би я хотіла це зробити. І власне в цьому альбомі я це втілила.

Яким буде наступним альбом?

Я не можу зараз сказати, яким він буде. Але під час цієї роботи народилося дуже багато моїх авторських пісень. Думаю, саме вони увійдуть до нього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук