Центральний банк Німеччини отримав від мешканців постраждалих від повені регіонів понад 50 млн євро у пошкоджених водою та брудом купюрах. Їх мають відмити, висушити, порахувати та обміняти на нові. Також гроші для обміну здають філії місцевих банків та ощадні каси.
У Центральному банку Німеччини кажуть, що за рік отримують пошкоджених банкнот приблизно на 40 млн євро, та цьогоріч лише після липневих повеней на обмін у банк до кінця серпня надійшов 51 млн євро у купюрах різного номіналу.
Процедура виглядає так: пошкоджені водою, брудом чи іншими речовинами банкноти сушать у звичайних сушарках для білизни, щоб вони не встигли злипнутись, розправляють вручну і чистять. Потім фахівці банку перевіряють їх на справжність, рахують і лише після цього людина, яка здала гроші, може отримати заміну. Вилучені пошкоджені купюри – знищують.
У банку додають, що сушарки їм довелось закупити додатково, адже зазвичай банкноти сушать вручну, що зараз неможливо через їх велику кількість. Водночас член правління німецького Центробанку Йоганес Берман зазначає, що в банку гроші сушать за низьких температур, аби не пошкодити їх ще більше, тож він не рекомендує використовувати сушарки удома.
Нагадаємо, у Німеччині, Бельгії та Нідерландах всередині липня сильні дощі (у найбільш постраждалих регіонах за дві доби випало до 200 літрів опадів на квадратний метр) спровокували підняття рівня води в місцевих річках і озерах і, як наслідок, масштабні повені. Вода забрала життя 180 людей у Німеччині, а також зруйнувала мости й дороги, пошкодила лінії електропередач і зв’язку, зупинила транспортне сполучення. Ще до кінця негоди збитки оцінили в мільярди євро.