Цимбалюк заявив, що відновлювати російський театр у Львові його не просили

Культура16 березня 20114600

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк на прес-конференції 16 березня заперечив, що до нього надходило звернення щодо відновлення у Львові російського драматичного театру. Натомість генеральний директор Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Тадей Едер сказав, що не звертався до голови ЛОДА з такою ініціативою.

«Це засоби масової інформації озвучили. Насправді я ще такого звернення не бачив, а прочитав тільки в ЗМІ. Якщо воно буде, ми обов’язково його розглянемо, і, я переконаний, що спільно з міською владою – і приймемо рішення, яке озвучимо для засобів масової інформації», - зазначив Цимбалюк на прес-конференції 16 березня у Львівському театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Своєю чергою також присутній на прес-конференції Тадей Едер зазначив: «Я не звертався».

Водночас, коментуючи можливість відновлення російського драматичного театру у Львові, Едер: «Мистецтво, якщо воно має національність, якщо воно має кордони, якщо воно підлягає якимось іншим чинникам – воно вже не є мистецтвом. Якщо ми візьмемо наші діаспори в світі, чому там є інститути українські, чому так є колективи, театри, чому в нас є польський театр, а чому не може бути у Львові російський театр? Він ж був, і він приносив славу Львову. Які були виконавці!».

«Було обурення, в тому числі і моє, як могли в Москві закрити українську бібліотеку. Це є абсолютно нормально, якщо є велика кількість людей, росіян, вони мають мати свій театр», - наголосив генеральний директор Львівської опери.

На запитання одного з журналістів про ініціативу щодо відновлення російського театру Едер сказав, що він особисто нічого не ініціював.

«В нас є Об’єднання театрально-видовищних підприємств західного регіону, я маю честь багато років очолювати його, і це питання стояло на засіданні правління театрально-видовищних підприємств західного регіону. І звернулися працівники цього театру. Так сталося по історії, що не стало його. В якому стані ця будова, що там робиться? Її треба реставрувати, треба внести великі кошти. Там ніхто нічого не робить», - пояснив він.

Як інформував ZAXID.NET 15 березня, до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка та до львівського міського голови Андрія Садового з ініціативою щодо відновлення у Львові російського драматичного театру звернулися, зокрема, художній керівник та генеральний директор Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук. Звернення підписане 9 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук