Ціна на російський газ у третьому кварталі буде нижчою, - Демчишин

ЕкономікаОльга Карабан, 14 червня 20154100

Домовленості з «Газпромом» щодо ціни на російський газ на третій-четвертий квартали поточного року будуть досягнуті протягом наступних двох тижнів. Про це у суботу ввечері, 13 червня, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

За його словами, нова ціна має бути нижчою від теперішньої.

«Протягом наступних двох тижнів буде досягнута домовленість про ціну газу, який ми будемо отримувати від «Газпрому» протягом третього-четвертого кварталів. На сьогодні ціна, яку платить «Нафтогаз» «Газпрому», складатиме $247. Ціна на третій квартал буде нижчою. Наскільки нижчою - це питання перемовин», - заявив Демчишин в ефірі «5 каналу».

«Гадаю, нам удасться переконати російську сторону в тому, що для того, щоб вони могли продавати свій газ Україні, ціна має бути більш ніж конкурентною», – додав він.

Говорячи про ціну на транзит газу, він зазначив: «Вона однозначно занижена. Так, її зафіксовано в довгостроковому договорі, і ми декілька разів порушували це питання. Наполягаємо, що ми недоотримуємо кошти за транзит».

«На сьогодні ставка транзиту - на рівні $2,8. Насправді ціна має бути близько $5», - зазначив міністр.

Нагадаємо, 30 квітня 2015 року «Нафтогаз України» подав до Стокгольмського суду позовні вимоги на $10 млрд в рамках арбітражу проти «Газпрому» за контрактом на транзит газу, збільшивши тим самим загальну суму за двома позовами до $16 млрд.

Як наголошується в повідомленні «Нафтогазу», компанія хоче домогтися від «Газпрому» компенсації за недоплату транзитного тарифу з 2010 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук