Розрахункова ціна на нафту WTI вперше в історії торгів стала негативною. Про це свідчать дані торгів на біржі ICE в Лондоні.
На початку торгів, WTI з майбутньою поставкою в травні коштувала 17,5 долара за барель. Потім ціна стала стрімко падати і ближче до вечора впала нижче одного долара за барель, що теж було рекордним показником.
Станом на 21:46, котирування нафти WTI впали більш ніж на 100%, знизившись до -37,63 доларів за барель. Агентство Dow Jones повідомило, що вартість травневого контракту на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) досягла мінус -55 дол за барель.
Негативне значення ціни означає, що вартість доставки нафти і експортне мито перевищили ціну, за якою сорт можна продати.
Що відбувається з нафтовим ринком
Різке падіння цін на нафту сталося 9 березня, після початку паніки на фінансових ринках, яку спричинив коронавірус. Також ключові виробники нафти у світі – країни ОПЕК+ (Організація країн-експортерів нафти та Росія) не змогли домовитися про зниження обсягів видобутку нафти для того, щоб її пропозиція відповідала попиту та не призвела до зниження ціни.
Така ситуація сталася через позицію Росії, яка відмовилася від поступового зниження експорту нафти. В результаті, найбільше падіння цін на нафту вдарило саме по економіці РФ, оскільки понад 50% російського експорту складають нафта та газ. Тобто половина валютних надходжень до російської економіки від торгівлі залежить від цін на енергоресурси, і якщо вони падають, то це спричиняє падіння російського рубля.
Пізніше на засіданні ОПЕК+ країни домовилися скоротити видобуток нафти у травні-червні 2020 року на рекордні в історії показники.
Угода не вразила більшість учасників ринку, оскільки обсяги скорочень не перекривають зниження попиту, при цьому на ринку вже накопичилися величезні запаси сировини, а угода набуде чинності тільки 1 травня.