Цьогорічний Мундіаль викликає менший інтерес ніж у 2010 році, - опитування

СпортРоман Ганкевич, 29 червня 20140

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», Чемпіонат світу 2014 року викликає менший інтерес, ніж Чемпіонат 2010 року і значно менший, ніж ЄВРО-2012. Більшість вболіває з Бразилію та Німеччину, вони ж вважаються головними фаворитами Чемпіонату, при цьому шанси Бразилії на перемогу оцінюються вдвічі вище.

Про це повідомила соціологічна група «Рейтинг».

Соціологи вважають, що за розвитком подій на Мундіалі-2014 слідкує третина дорослого населення. Зокрема, 14% слідкують або мають намір слідкувати за більшістю матчів, 9% – за матчами плей-офф і фіналом, ще 9% – лише за фіналом, а 65% – зовсім не цікавляться Чемпіонатом.

Найбільший інтерес Чемпіонат викликає на півночі, в центрі та на заході. Зменшення загального інтересу до Чемпіонату багато у чому пояснюється складною ситуацією на сході країни. До прикладу, якщо у 2010 році значний інтерес до Чемпіонату був на Донбасі, то у 2014 році, через об'єктивні обставини, Чемпіонатом тут цікавляться найменше.

Загалом в Україні за перебігом Чемпіонату світу слідкують 56% українських чоловіків та 13%. У 2010 році за матчами Чемпіонату слідкували майже дві третини чоловіків і майже кожна п’ята жінка. Більшість вболівальників це молодь та люди середнього віку, при цьому, чим вищий рівень освіти та доходів респондентів, тим вищий серед них інтерес до Мундіаля.

Що ж до вболівань за конкретні збірні, то опитування показало, що третина вболівають за Бразилію, 27% – за Німеччину, за Голландію вболівають 15%, Францію – 12%, Аргентину – 9%, Португалію – 8%, Бельгію – 3%, Уругвай – 2%, Мексику – 1%.

Соціологи відмітили, що значна частина українців вболівали за команди, які не вийшли з групи: Іспанія (21%), Італія (15%), Англія (13%), Португалія (8%), Росія (6%), Хорватія (4%). Тому, досить ймовірно, що після поразки цих команд, загальний інтерес до Чемпіонату зменшиться.

Події на сході України і поведінка Росії, зокрема факт анексії Криму, змінили загальне ставлення українських вболівальників до російської збірної. Якщо на Євро-2012 за Росію вболівали чверть українських вболівальників, то на Чемпіонаті світу 2014 року – лише 6%.

Джерело: Ratinggroup

Що ж до прогнозів ймовірних кандидатів на перемогу, то найбільші шанси, на думку опитаних, мають збірні Бразилії (23%), Німеччини (14%) та Голландії (7%). Францію та Аргентину бачать переможцем лише 3% респондентів.

Дослідження проводилося з 17 по 24 червня серед аудиторії від 18 років і старше. Загальна кількість опитаних – 2 тис. респондентів. Характер опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). При цьому помилка репрезентативності дослідження становила не більше 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук