Щодня сотні тисяч людей вирушають у далеку чи коротку дорогу нашою країною. І водії як ніхто інший розуміють важливість рівної дороги, без ям, вибоїн, тріщин, з видимою розміткою, хорошим освітленням та встановленими знаками. Проте якісно збудовані автошляхи дозволяють не тільки швидко та комфортно пересуватися з однієї точки в іншу, але й мають багато інших, не менш важливих переваг.
Розвиток туризму в регіонах
Добрі дороги – це насамперед зручно та необхідно для мешканців населених пунктів. Люди можуть без проблем добиратися на роботу, їхати на закупи, відвозити дітей в садок, школу чи на гуртки. Але крім цього якісне покриття доріг і зручне транспортне сполучення сприяють розвитку туризму в регіонах. Погодьтеся, кожен з нас хоче не лише побувати у цікавому місці, а й комфортно туди дістатися.
Все більш популярним стає гастрономічний туризм в Україні, який розвивається в невеликих містах та селах і зацікавлює як українських, так й іноземних мандрівників. Туристи зазвичай готові витрачати гроші у таких місцях, і ці кошти стають внеском у місцеві бюджети, розвиток громад та добробут місцевого населення.
Уваги дорожників та місцевої влади потребують і дороги, які ведуть до культурних та історичних пам’яток. До прикладу, Жовківщина – історично багатий край, тут чимало старовинних замків та храмів. Тому я розумію, як важливо для промоції міст і збільшення кількості туристів будувати справді якісну дорожню інфраструктуру та ефективно її обслуговувати, щоб щороку не ремонтувати.
Стимул зростання економіки
Будівництво та експлуатація автошляхів є потужним стимулом економічного розвитку. Завжди вдале територіальне розташування та наявність зручного автосполучення між населеними пунктами допомагали не лише містам, а й державам ставати потужними гравцями на світовій арені. Згадаймо Римську імперію, яка одразу ж після захоплення нових земель почала будувати дороги. Схожа історія була з Італією та Німеччиною міжвоєнного періоду, які при першій можливості розгортали масштабну програму з будівництва автошляхів.
Інвестиція у будівництво та обслуговування доріг – це створення нових підприємств і паралельно поява нових робочих місць. Відповідно, регулярна сплата податків, поповнення державного та місцевого бюджету та, як наслідок, розвиток громад. А якщо говорити мовою цифр у дорожній сфері, то виділення 1 млрд гривень на дороги – це близько чотирьох тисяч працевлаштованих громадян.
Також варто сказати, що майже завжди після ремонту автошляхів зростає вартість нерухомості в тому чи іншому населеному пункті, де відремонтували дорогу. Тобто люди можуть дорожче й вигідніше продати свої земельні ділянки чи будинки.
Хороші дороги покращують логістику
Транспортування сировини чи продукції відіграє одну з ключових ролей у промисловості та підприємницькій діяльності. І не важливо, говоримо ми про середній бізнес чи виробника національних масштабів. Якісна дорога економить час, що критично важливо для доставок.
Погане дорожнє покриття нерідко стає причиною поломок машин, особливо страждає ходова частина. Автомобілісти, що займаються доставкою, кажуть, що знос шин на пошкоджених ділянках дороги удвічі-тричі вищий, ніж там, де покриття якісне. Відсутність освітлення та ями на дорогах зумовлюють перевитрату пального та нерідко спричиняють небезпечні аварійні ситуації.
Натомість наявність хорошого дорожнього покриття сприяє відкриттю нових підприємств та активному розвитку наявних. Це також заохочує інвесторів вкладати свої кошти в український бізнес чи будувати тут свої представництва, офіси, заводи чи фабрики.
Можливість швидко надавати допомогу
Якість надання допомоги екстреними службами, такими як поліція, швидка чи пожежна, безпечний доїзд шкільних автобусів, оперативність роботи ДСНС напряму залежить від того, чи все гаразд із дорогами. Часом ЗМІ рясніють заголовками, що швидка вчасно не приїхала на виклик через погану дорогу. Більше того, іноді невчасний приїзд служб порятунку через бездоріжжя коштує людям життя. На це варто зважати.
Рівні й надійні дороги та якісне їх обслуговування допоможуть оперативніше й зручніше добиратися до місць призначення, кожен відчуватиме себе більш безпечно в дорозі, а також це, ймовірно, може зменшити нинішню невтішну статистику кількості ДТП в країні – близько 400 аварій за добу.
Як висновок – дороги мають бути хороші. Як національні автомагістралі, так і сполучення між містами й селами новостворених ОТГ. Якісно побудовані та відремонтовані дороги мають прямий вплив на рівень життя людей, на можливості для розвитку і роботи. Хороші дороги провокують прихід інвесторів та наповнення бюджетів. Тому вищим органам влади варто звертати увагу не лише на ключові, показові автомагістралі, а й на дороги місцевого, районного та обласного значення. Бо якісні дороги – це те, що беззаперечно провокує до розвитку окремі галузі та цілі громади.