Творчий вечір композитора Мирослава Скорика відбудеться 30 січня

Культура28 січня 201115150

30 січня у Львівській філармонії відбудеться творчий вечір відомого українського композитора Мирослава Скорика. Під час вечора слухачі почують нові та відомі твори композитора, відбудуться дві львівські прем’єри «Симфонієта» та Концерт для скрипки з оркестром № 7.

Про це 28 січня на прес-конференції повідомив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

У програмі: "Симфонієтта" М.Скорика, Концерт для скрипки з оркестром №7, Н.Паганіні-М.Скорик. 10 каприсів із циклу "24 каприси для великого симфонічного оркестру". Виконуватимуть Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів" та Назар Пилатюк (скрипка) під батутою Мирослава Скорика.

Мирослав Скорик зізнався, що досі хвилюється перед концертами, йому дуже важливо знати, як звучить музика. "Я все боюся. Досі. Невиконаний твір – не знаєш, як звучатиме. Тому важливо, як звучатиме музика. "Симфонієте" - новий твір, де є елементи моїх старих творів", - розповів маестро.

Також Мирослав Скорик поділився історією, як його запросили бути композитором у фільмі "Тіні забутих предків". "Багатьох дивувало: я молодим композитором був, а вже запросили до створення фільму. Коли Параджанов шукав композитора до стрічки, він сказав, що композитор має бути із Західної України. Він приїхав до Львова. Прийшов на радіо і попросив поставити музику львівських молодих композиторів. Серед тих творів була й моя композиція", - розповів М.Скорик.

Також композитор розповів, що його твори брали просто для фільмів не турбуючись про дозвіл від автора, і не нагороджуючи опісля. Так трапилося із музикою до фільму "Царівна" - взяли без відома, і не заплатили ні копійки. "Ця мелодія була написана до фільму Володимира Денисенка", - сказав Мирослав Скорик.

Як розповів Назар Пилатюк, він дуже зворушений, що сьомий концерт для скрипки маестро М.Скорик написав для нього.

"Сказати, що Мирослав Скорик присвятив мені 7 концерт для скрипки, - це нічого не сказати. Ще до цього концерту я був ознайомлений з усіма концертами Мирослава Скорика", - сказав Назар Пилатюк.

Початок концерту - о 18.00.

Довiдка ZAXID.NET

Мирослав Скорик — видатний композитор і музикознавець родом із Львова, народний артист України, лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка, член-кореспондент Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри композиції ЛДМА ім. М.В.Лисенка, голова Львівського відділення Спілки композиторів, секретар Спілки композиторів України, керівник Центру музичної україністики. Внучатий племінник Соломії Крушельницької. Удостоєний найвищої державної відзнаки — "Герой України". Часто виступає як диригент і піаніст з виконанням власних творів, які легко завойовують прихильність слухачів, а деякі з них стають саундтреками (серіали "Царівна" та "Доярка з Хацапетівки", фільм "Тіні забутих предків", мультфільми), хоча сам маестро не любить цього сучасного слова.

Назар Пилатюк у 2009 р. закінчив Львівську національну музичну академію ім.М.Лисенка в класі свого батька. Тоді ж був відзначений Золотою медаллю Академії Мистецтв України та невдовзі розпочав діяльність як концертмейстер симфонічного оркестру філармонії в м.Ополє, ставши наймолодшим концертмейстером за цілу історію польського симфонічного виконавства. Восени 2010 року став концертмейстером Молодіжного симфонічного оркестру "INSO-Львів".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук