Твори Приймаченко та Пінчука об'єдналися у проекті «Добрий лев»
Культура

Твори Приймаченко та Пінчука об'єдналися у проекті «Добрий лев»

К.С., 30 червня 2015 533 0
фото Мирослав Пархомик

У львівському Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкрився проект «Добрий лев». Він складається з двох частин: творів відомої української художниці Марії Приймаченко з приватних колекцій та скульптури заслуженого діяча мистецтв України Олега Пінчука.

Творчість найвідомішої представниці українського «наївного» мистецтва унікальна. Художній стиль мисткині не можливо сплутати з жодним іншим, її картини впізнаєш відразу. Її творами захоплювалися багато видатних художників ХХ століття, зокрема Пабло Пікассо. У роботах часто присутні характерні деталі вишиванок, узори писанок, живі сільські образи, тому її твори доволі часто називають «…енциклопедією українського села». Її «звірина серія» не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві.

Творчість Марії Примаченко надихала до створення власного світу скульптур Олега Пінчука. Паяци та янголи, філософи та монахи, суцільні “Homo Ludens" та антропоморфні рибини — це світ, створений Пінчуком. Його фантастичні звірі ведуть своєрідний діалог із звірями Марії Приймаченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук