У 101 театральному сезоні у заньківчан буде гуцульська прем'єра і ремонт

Головні новини Львова 08.10Марічка Крижанівська, 8 жовтня 2018, 19:35 713 0

Львівський театр ім. М. Заньковецької у 101-у сезон вдадуться до гуцульської культури, готуються до прем'єри колоритної вистави «Гуцульський рік». А поза тим продовжать ремонтувати будівлю свого театру.

Багато говірки горян та карпатського колориту режисер Вадим Сікорський 28 жовтня запрезентує у театрі Марії Заньковецької у виставі «Гуцульський рік». Кілька років тому, коли режисер готував «Небилиці про Івана», він з акторами їздив в експедицію у Карпати. Тепер знову повіз туди свою команду. У виставі Вадим Сікорський пропонує по-новому подивитися на класика Гната Хоткевича, бо саме за його текстами ця постановка.

«Що стосується Хоткевича, я і подумати не міг, що він може бути таким глибоким хуліганом. Він втік з Харкова, опинився в Галичині, а зокрема і в гуцулів. І так полюбив їх, а вони його, що він міг в Криворівні лишити свої речі, півроку пропадати в Карпатах, прийти переодягнутися і піти далі», ‒ розповідає Вадим Сікорський.

Окрім того, режисер відсвяткує ювілей «Листопадом вистав Вадима Сікорського», продемонструє свої знакові постановки.

Також для публіки у 101-му сезоні заньківчани готують ще кілька прем'єр.

«Зараз Федір Стригун береться за роботу над виставою «Мазепа» Юліуша Словацького, а Алла Бабенко готує «Привидів»" Ібсена, це, швидше за все, буде на камерній сцені», ‒ додає директор, художній керівник театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк.

А поки актори, художники і постановники творитимуть вистави, технічні працівники продовжать ремонтувати театр. Цьогоріч почнуть переносити стару трансформаторну підстанцію, яку ще у 80-х роках збудували у подвір'ї і яка обслуговує цей театр і Оперний.

«Тоді, у 82-му році такими методами нав'язали цю підстанцію, хоча вона суперечить всім нормам ‒ і пожежним, і санітарним, і будівельним, бо вона стоїть впритул до будинку», ‒ розповідає Роман Порада, заступник директора театру з питань будівництва.

Підстанцію винесуть у підвал з боку ринку «Добробут». Обладнувати її почали ще 5 років тому, але через революцію і війну фінансування припинили, відновили тільки тепер.

Окрім того, братимуться за ремонт камерної сцени, уся документація уже готова. Також збудують господарську базу для театру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук