У 2017 році Україна повинна повернути $2,6 млрд за зовнішніми зобов’язаннями

ЕкономікаЮлія Поліковська, 29 листопада 20163341
У 2017 році Україна повинна повернути $2,6 млрд за зовнішніми зобов’язаннями
Голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що у 2017 році Україна почне повертати міжнародні запозичення

У 2017 році Україна повинна буде повернути $1 млрд Міжнародному валютному фонду і ще $1,6 млрд за іншими зовнішніми зобов’язаннями. Про це повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва під час наради із керівниками найбільших банків 28 листопада.

Під час наради голова НБУ повідомила про існуючі ризики для макроекономічної стабільності.

«Вкрай важливо продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом та отримувати фінансування за програмою. Без підтримки МВФ та інших міжнародних донорів золотовалютні резерви вже наступного року почнуть зменшуватись, адже у 2017 році нам буде потрібно не тільки робити платежі за зовнішнім боргом на суму близько 1.6 млрд. дол США, але й повертати МВФ понад 1 млрд. дол США за програмою stand-by», – сказала Гонтарева.

За її словами, у цьому випадку фінансову стабільність гарантувати неможливо.

Ккоментуючи макроекономічну ситуацію, голова НБУ зазначила, що 2016 рік продемонстрував дієвість монетарної політики Національного банку.

«Після кризових 2014 і 2015, в 2016 році нам вдалося інструментами монетарної політики знизити інфляцію. До кінця 2016 року вона досягне нашого цільового показника – 12%», – сказала Гонтарева.

Вона додала, що зараз альтернативи інфляційного таргетування не існує, адже в наших умовах саме цей монетарний режим дає необхідні результати.

Нагадаємо, місія МВФ працювала в Україні з 3 по 17 листопада. За результатами роботи місії МВФ вирішив не виділяти Україні четвертого траншу до затвердження держбюджету на 2017 рік. Третій транш Україна отримала 15 вересня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук