У 2018 році МОН планує підготувати законодавчу базу для дуального навчання

Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці

Щоб повноцінно впровадити в Україні дуальне навчання, необхідно змінити законодавство - відповідні новації Міністерство освіти підготує протягом 2018 року. Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, повідомляється на сайті відомства.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона потребує дуже серйозної законодавчої роботи», – наголосив він.

«Усе, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак гадаю, що, відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила колегія МОН, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу», – додав Ковтунець.

Він також наголосив, що зміна законодавства під дуальну освіту необхідна не тільки в Україні. Зокрема, МОН зараз вивчає досвід семи країн, в яких успішно працює дуальне навчання.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – пояснив Ковтунець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук