З самого ранку 26 лютого у 8-ій міській клінічній лікарні Львова утворилася черга до кабінету щеплень. Вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) до медзакладу доставили сьогодні вранці, їх відразу почали застосовувати.
Першим провакцинувався в.о. головного лікаря Василь Трунквальтер. Каже: ніяких побічних реакцій і погіршення самопочуття після ін’єкції не відчув.
«На сьогодні у нас зголосилося 79 медиків, які готові щепитися вакциною від ковіду. Відповідно, стільки ж вакцини і доставили», – пояснює Василь Трунквальтер.
Загалом у лікарні 236 медиків працюють з пацієнтами, хворими на коронавірус. Вони кажуть, що вакцинація – єдиний спосіб побороти пандемію.
Лікар-хірург Ігор Стояновський зізнається, що навіть не сумнівався, чи варто робити щеплення: «Чому я вирішив щепитися? Тому що я лікар. Минулий рік нас багато навчив. Епідемія торкнулася всього світу, це пандемія. Ця інфекція торкнулася як лікарні, кожного медичного працівника, так і мене особисто. В мене обоє батьків померло, не дочекавшись вакцини».
Бригада медиків спеціально пройшла навчання у Києві, щоб правильно робити щеплення проти ковіду. А також – як надавати першу допомогу при ускладненнях, якщо вони виникнуть.
Перед вакцинацією кожного пацієнта обов’язково оглядають. Вимірюють пульс, тиск і температуру тіла. Також кожен пацієнт підписує згоду на вакцинацію. А після щеплення ще півгодини перебуває під наглядом лікарів. Адже більшість серйозних побічних реакцій – таких, як анафілактичний шок – зазвичай виникають у перші хвилини після ін’єкції.
Нагадаємо, що вчора у Львові оголосили про початок вакцинації від коронавірусу. Уночі 25 лютого на Львівщину надійшла перша партія вакцини. Область отримала 42200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Першими вакцинували працівників Львівської обласної інфекційної лікарні. На черзі – щеплення лікарів Центру легеневого здоров'я та лікарні швидкої допомоги.